Šachový turnaj Karola Slováka s rekordom v počte účastníkov

Rekordných 99 účastníkov sa stretlo na tradičnom podujatí Šachový turnaj Karola Slováka, dva dni pred koncom roka 2018. Všetkých prítomných privítala a slávnostne turnaj zahájila primátorka mesta Vrbové Emma Magiová v reprezentatívnych priestoroch kúrie Mórica Beňovského.

Tá spomienkovými predmetmi ocenila najmladšieho účastníka, ktorou bola deväťročná Karin Novomeská /ŠK Štefanov/ a najstaršieho účastníka, osemdesiatšesťročného Jána Čuridla /ŠK Kúpele Piešťany/. Turnaj bol extrémne silný nielen do kvantity, ale aj do kvality. Až desiati zúčastnení hráči mali šachový titul. Jeden GM/veľmajster/, štyria IM /medzinárodný majster/, štyria FM /FIDE majster/ a jedna WCM /ženský kandidát majstra/.

V tejto silnej konkurencii sa najviac darilo a víťazný pohár s finančnou odmenou si odniesol Jerguš Pecháč zo Žiliny, ktorý nazbieral v deväťkolovom turnaji 7,5 bodu o čom rozhodlo pomocné hodnotenie, pretože aj druhý Jaroslav Buran /TJ Vlčnov – ČR/ a tretí Peter Jančovič /Slovan Bratislava/ získali po 7,5 bode.

Ani šachisti z domáceho oddielu ZŠK Vrbové sa nestratili medzi týmito silnými hráčmi zo Slovenska a Českej republiky a obsadili pekné umiestnenia: 24. Blatnický Miroslav, 25. Podjavorinský Michal, 28. Bajcar Pavol, 51. Smrek Peter, 54. Krchnák Rudolf, 55.Jančovičová Petra, 58. Mičiak Emanuel, 77. Lányi František, 81. Tomašovič Martin, 83. Jančovičová Tamara, 85. Oružinský Juraj, 87. Jobus Rastislav, 93. Trandžík Michal. Takže pohár pre najlepšieho domáceho hráča patrí zaslúžene Miroslavovi Blatnickému. Pohár pre najlepšie umiestnenú ženu získala Zpěváková Jana/ŠK Staré mesto – ČR/, najlepší junior Andrea Slabá /Kúpele Piešťany/, najlepší senior František Jablonický /ŠK Osuské/,najlepší do 200 ELO Koloditsová Renáta /MŠK Gabčíkovo/, najlepší do 1800 Pavol Bajcar /ZŠK Vrbové, najlepší do 1500 Čomaj Peter /neregistrovaný/. Susedný oddiel Kúpele Piešťany najlepšie reprezentoval Peter Ábel na celkovo desiatom mieste so ziskom 6,5 bodu.

Viac informácií a fotografií nájde na stránke vrbovesach.webnode.sk.