Connect with us

Samospráva

Čistiť mesto pomôže komunálny vysávač

Published

on

Reklama

Odstráni psie exkrementy, cigaretové ohorky, lístie aj rozbité sklo. Nová technika má zlepšiť čistotu mesta. Jej cena neprevýši 21-tisíc eur.

[singlepic id=14676 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Obsluha prístroja vyžaduje jedného človeka. Dostane sa aj na miesta, ktoré sú inak neprístupné. Napríklad pod zaparkované vozidlá na sídliskách a podobne,“ uviedol riaditeľ Služieb mesta Piešťany Ernest Jančina. Medzi hlavné prednosti prístroja zaradil rýchlejšie a efektívnejšie čistenie.

Reklama

REKLAMA

Službám mesta podľa riaditeľa dlhodobo chýbajú najmenej dvaja ľudia, ktorí by sa starali o čistotu ulíc. Komunálny vysávač môže ich prácu nahradiť.

Prístroj ma elektrický pohon, ktorého výhodou je minimálny hluk a žiadne splodiny. Pri čistení sa nepráši a prístroj môžu využívať aj v noci. Vzhľadom na svoje rozmery sa ľahko dostane na miesta, kam veľké zametacie vozidlo nemá prístup.

Na základe požadovaných technických parametrov Služby mesta Piešťany v súčasnosti pripravujú výberové konanie. Komunálny vysávač by mohol začať slúžiť začiatkom roka. Jeho maximálnu cenu stanovili na 21-tisíc eur. Zaplatia ho z prostriedkov z vlastnej podnikateľskej činnosti.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články