Úvod Kultúra Boli v Piešťanoch Templári?

Boli v Piešťanoch Templári?

REKLAMA
GM Dental Zubar

Piešťany majú zaujímavú archeologickú lokalitu Starý kláštor. Nachádza sa na Detvianskej ulici a je opradená tajomnom, nesie názov kláštor, hoci ide o ruiny kostola toad for oracle 12 다운로드. Naozaj tu sídlili Templári?

Balneologické múzeum Imricha Wintera pripravilo na štvrtok 26 vk 동영상 다운로드. júna o 16:30 prednášku s názvom Tajomný Starý kláštor – boli v Piešťanoch Templári v rámci cyklo „Rozprávanie o …“. Uskutoční sa v Stálej expozícii v budove Kúpeľnej dvorany (Kursalon) Download Chrome NewTab.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany

Archeologickú lokalitu Starý kláštor turisti nenavštevujú a málo známa je aj samotným Piešťancom. Najstaršia stavebná pamiatka na území mesta stojí medzi rodinnými domami 웰컴 투 사우스 다운로드. Jej história siaha až do 14. storočia. Balneologické múzeum tu vykonalo niekoľko archeologických výskumov. „Maliar a spisovateľ nazval kláštor templárskym, ale nebol prvým, ktorý ho takto označil Download chrome flash files. Prvé takéto teórie sa objavili v 19. storočí, spomína ich Alojz Medňanský. Niekedy sa kláštor spájal s johanitmi,“ povedal pri príležitosti prezentácie výsledkov výskumov riaditeľ Balneologického múzea Vladimír Krupa man who became the King of the Light Sea. Upresnil, že pomenovanie „kláštor“ sa zachovalo iba vďaka ústnemu podaniu. Odborníci zatiaľ odhalili torzo kostola a existenciu kláštora iba predpokladajú Download The Browman. Viac sa dozviete na pripravovanom podujatí.

-red- Foto: -th-

REKLAMA