Connect with us

Kultúra

Americká raperka Dessa vystúpi v piešťanskom pivovare

Published

on

Reklama

Americká raperka Dessa sa v Piešťanoch zastaví a odohrá koncert v rámci svojho prebiehajúceho európskeho turné v prvý predĺžený májový víkend. 

 [youtube]https://youtu.be/U13DaFJq8ls[/youtube]

Reklama

Dessa ako skúsená autorka vie zručne a invenčne narábať so slovami, jej texty si zaslúžia sústredenie a vnímavé uši. Inšpiruje ju bežná každodennosť, často rapuje o problémoch, o ktorých sa vo všeobecnosti radšej mlčí. Komplikované vzťahy, premlčané nedorozumenia z minulosti, sny zaseknuté na polceste. Nie sú to práve oddychové témy, no Dessa vie aj v neveselých námetoch objaviť netradičnú krásu. V pesničkách býva osobná, s jej príbehmi sa dá ľahko stotožniť. Kritici ju ospevujú ako očarujúcu a duchaplnú, ale aj cynickú a ostrú pozorovateľku života a zhodne tvrdia, že takto má znieť hip hop 21. storočia.

Dessa

Reklama

Margret Wander, ktorú hudobný svet pozná pod menom Dessa, je raperka, speváčka a spisovateľka z Minnesoty. Stihla vydať tri albumy, okrem vlastných projektov intenzívne spolupracuje aj s vydavateľstvom Doomtree, významným bodom na kultúrnej mape Minneapolisu.

Ako predkapela Dessu podporí české, miestnym fanúšikom nie neznáme duo LETO.

[youtube]https://youtu.be/IfsACapyEdw[/youtube]

Koncert sa koná v sobotu 2. mája 2015 v novootvorenom Piešťanskom pivovare naRekreačnej 3, začiatok akcie je naplánovaný na 20.00 h. Cena vstupenky v predpredaji je 5 , na mieste budú lístky stáť 7 .

Tlačová správa

Populárne články