Úvod Koktail Ako som sa naučila anglicky

Ako som sa naučila anglicky

„Tak čo chceš robiť po škole?“ Zo zamyslenia na lesnej ceste ma vytrhla otázka kamarátky. „Možno učiť ľudí anglicky, ešte neviem keynote version. Ale vieš, inak, nie tak, ako som to zažila ja.“ Zo spomienok sa začali vynárať chladné triedy základnej školy, nezrozumiteľné šumenie „kazeťáku“ a zvlášť jedno ráno, keď za trest, že dobre nerozumieme počúvanému textu, polovica žiakov musela zvyšok hodiny stáť 스마트폰 벨소리 다운로드. „Bola by som rada, aby ľudí bavilo učiť sa, asi by v tom mala byť nejaká invencia, viac zábavy… uvidím, možno učiť ani nebudem, veď študujem tlmočníctvo…“

Tento rok oslávi naša jazyková škola INa FOCUS 10 rokov existencie flex sdk. Možno preto som si spomenula na tento rozhovor. Prebehol niekde v Čechách, lebo práve v Prahe sa mi podarilo študovať angličtinu. A napriek zážitkom zo základnej školy, sa stala mojim povolaním Download the contract form. Najskôr tlmočenie, veľa cestovania, neskôr publicistika až prišlo rozhodnutie otvoriť tu, v mojom rodisku, malú jazykovú školu.

REKLAMA
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici

Zo záhadného dôvodu som odjakživa túžila žiť v kozmopolitnom svete, vedieť sa dohovoriť všade, kde sa dá a poznávať rozmanitosť kultúr Apple sd gothic neo. To bola moja najväčšia motivácia učiť sa anglicky aj nemecky. Po takmer zúfalých začiatkoch na základnej škole však prišlo gymnázium, prvé kontakty so zahraničím, jazykové kurzy s učiteľmi, ktorí vedeli inšpirovať aj zabaviť a napokon univerzita erwin4.

Neviem, či existuje zaručený návod ako sa naučiť jazyk. Určite ale viem, že sú ľudia a okolnosti, ktoré vás vedia motivovať a povzbudiť 2conv 다운로드. Spomínam si na učiteľa, ktorý nám na hodine britskej histórie predviedol bitku pri Hastings. Anglicky, pantomimicky, výkon hodný skúseného herca x as a character. Možno práve preto si myslím, že dobrý učiteľ je svojim spôsobom herec, niekedy zabávač, niekedy takmer terapeut – psychológ.

Hlavne by to mal byť niekto, kto je dynamický, pozná „školu hrou“, je dobrý inštruktor a koordinátor „roleplays“ Myway download. Ale aj niekto, kto je trpezlivý a s ktorým zvládnete aj niekedy trošku monotónne cvičenia gramatických javov. A to hlavné – kto vám pomôže prestať sa báť 제미니 맨 다운로드. Báť sa hovoriť, prelomiť ten blok, ktorý veľakrát bráni, aby ste sa dorozumeli, spriatelili.

Ako som sa teda naučila anglicky? Myslím, že mne pomohli okolnosti, šťastie na dobrých učiteľov, motivácia porozumieť súvislostiam aj v inom, než rodnom jazyku.

Ako sa rozširuje okruh mojich kozmopolitných priateľov, stále viac prichádzam na to, že môj sen bol reálny.

Ingrid Mareková

REKLAMA