Connect with us

Bleskovky

Čo robiť, ak nájdete mláďa sovy?

Published

on

Reklama
Reklama

Sovia škôlka je každoročným koloritom v záchrannej a chovnej stanici Havran v Ratnovciach. Vypadnuté sovie mláďatá nosia ľudia, alebo ich nahlasujú priamo pracovníkom. Čo robiť, keď nájdete mláďa sovy?

Havran je spoločnosť so zameraním na priamu záchranu zranených, alebo inak hendikepovaných a osirelých voľne žijúcich zvierat, ktoré nie sú schopné samostatného života vo voľnej prírode. Hlavným cieľom činnosti je návrat vyliečených zvierat do voľnej prírody. Spoločnosť Havran prevádzkuje chovnú stanicu, ktorá slúži na odchov osirelých mláďat, liečenie a rehabilitáciu zranených zvierat. Jej členovia patria teda medzi najpovolanejších, čo sa týka rád, ako postupovať pri nájdení zvieraťa v prírode.

V prípade nájdených sov vo voľnej prírode je odporúčanie a prosba úplne jasná. „Každoročne sa u nás na jar sovia škôlka rozrastá. Prosíme však ľudí, pokiaľ nájdu zdravé zvieratá v prírode, aby ich nezbierali. Mama ich vychová najlepšie. Treba ich len vyložiť na najbližší strom, alebo krík, pískaním si rodičov privolá,“ hovorí Jana Šnajdarová.

V prípade, že nájdete zranené zvieratá kontakty na pracovníkov stanice Havran nájdete na ich webovej stránke.
-red- Foto: Jana Šnajdarová

Reklama

Populárne články