Futbal: Piešťanci začali novú sezónu víťazne

Futbalisti PFK Piešťany vstúpili do novej sezóny víťazne. V zápase 1. kola III. ligy porazili Púchov na jeho trávniku 1:0. Po minuloročnom trápení, keď Piešťanci ligu iba horkoťažko dohrali a museli pomáhať aj dorastenci, aby bol na ihrisku vôbec dostatočný počet hráčov, sa snáď blýska na lepšie časy.

Na prvý zápas okrem Piešťancov Jozefa Glosa, Matúša Nemčeka, Mária Šústa, Petra Hornáka a Tomáša Ondera, nastúpili aj posily, ktoré prišli na hosťovanie. Z Nitry posilnili piešťanský káder Adam Halaji, Marek Hrnčár, Denis Čery, Róbert Oravec. Erik Hrnčár prišiel z Alekšiniec, Peter Valla z Trenčína, Jozef Jelšic z Palárikova a Miroslav Tanáč z Púchova.
Jediný gól zápasu strelil Jozef Jelšic svojmu materskému klubu v 86. minúte zápasu a o minútu neskôr si vyslúžil aj jedinú žltú kartu.
Piešťanci sa doma predstavia v sobotu 9. augusta o 17:00 h, keď privítajú Gabčíkovo.
Autor: th Ilustračné foto: th