Cyklistika: Piešťanec Metelka majstrom sveta a svetovým rekordérom

Hneď prvý štart na Majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike telesne postihnutých v Mexiku priniesol Piešťancovi Jozefovi Metelkovi titul majstra sveta. V piatok 11. apríla zvíťazil v stíhacích pretekoch na 4 km. Vo finále porazil legendu tohto športu Čecha Jiřího Ježka, ktorý je 6 násobným paralympijským víťazom a taktiež 6 násobným majstrom sveta.

Jozef Metelka zvíťazil v kategórii C4 časom 4:32.322.  Druhý Jiří Ježek zaostal o viac ako dve sekundy. Piešťanec Ježkovi navyše už v kvalifikácii časom 4:30:608 vyfúkol aj minuloročný svetový rekord.

Majstrovstvá sveta v dráhovej cyklistike v Mexiku sú prvým kvalifikačným pretekom na paralympiádu, ktorú bude o dva roky hostiť Rio de Janeiro. Jozef Metelka ako nováčik v paralympijskej cyklistike bojuje o dôležité body do paralympijského rankingu. Dnes a zajtra ho čakajú v Aguascalientes  ešte dva preteky. Najskôr 1 km s pevným štartom (12. apríla) a ďalší deň scratch (13. apríla).

Autor: ht Foto: br