Cyklistika: Jozef Metelka na pevnom kilometri na MS opäť druhý

Slovenský paracyklista Jozef Metelka začal majstrovstvá sveta na dráhe v holandskom Apeldoorne opäť rovnako ako po minulé roky. Na pevnom kilometri skončil druhý. Nad jeho sily bol podobne ako v minulosti iba anglický rýchlik Jody Cundy. Metelka mu to plánuje spočítať v Tokiu 2020.

Jozef Metelka na pevnom kilometri opäť druhý.

Piešťanský rodák získal na majstrovstvách sveta na dráhe na pevnom kilometri už šieste druhé miesto. Za víťazom, ktorý dosiahol čas 1:05,422, zaostal o 1,055 sekundy. Podľa jeho vyjadrenia na sociálnych sieťach sa práve začala cesta za zlatom v Tokiu 2020.

Slovák zaostal na prvých 500 metroch za Cundym o necelé dve sekundy. Ďalšie úseky už mal rýchlejšie ako víťaz, ale na zmazanie manka to nestačilo. Na treťom mieste skončil Justin Widhalm z USA s časom 1:07,822.

Jozefa Metelku na dráhových majstrovstvách sveta paracyklistov čakajú ďalšie preteky v sobotu. Indivduálna stíhačka na 4 km je jeho parádnou disciplínou, kde získal už päť majstrovských titulov v rade.

-th- Foto: FB Jozef Metelka