Triatlon na Hornej Strede vyhral Ondrej Kubo

Krátko po absolvovaní plaveckej časti pretekov osviežila účastníkov ultra amatérskeho triatlonu letná búrka. Na prvý ročník športového podujatia s rodinnou atmosférou prišli v nedeľu 29. júna tri desiatky súťažiacich.

[singlepic id=55303 w= h= float=center]

Všetci museli zvládnuť 750 m plávania v štrkovisku Dlhé kusy, 20 km na bicykli a 5 km behu. Ako prvý prišiel do cieľa Ondrej Kubo, ktorý preteky absolvoval s časom 1:03:26. Tesne za ním dobehli Matej Šmída a Lukáš Babač.

Štvrtý skončil Tadeáš Drahovský, ktorý však súťažil v juniorskej kategórii a spomedzi svojich rovesníkov bol najlepší. Hneď za ním bol v cieli najrýchlejší senior Pavol Sedliačik. Zo žien bola najrýchlejšia Lívia Danišová so stratou na víťaza 5 min. a 27 sekúnd. Medzi štafetami sa najlepšie darilo Michalovi Kučerovi, Lucii Rusnákovej a Denise Mengyanovej.