Mladí plavci sú medzi najlepšími na Slovensku napriek zlým podmienkam na prípravu

Dvanásťčlenná skupina plavcov ŠPK Kúpele Piešťany získala na Majstrovstvách Slovenska starších žiakov v Košiciach počas uplynulého víkendu (15. -16. júna) až 23 medailí. Naši plavci sa zaradili v tejto vekovej kategórii podľa bodového medailového hodnotenia na štvrté až piate miesto na Slovensku. Počtom získaných medailí sú druhí najúspešnejší klub na Slovensku, no jeden z posledných s  plaveckými podmienkami na prípravu vo svojom rodnom meste.

[singlepic id=44064 w=520 h=340 float=center]

Najlepšie sa darilo Sáre Niepelovej, ktorá si vyplávala osem medailí. Tri tituly majsterky Slovenska získala v disciplínach na 100 m, 200 m motýlik a 400 m polohový pretek. Na strieborný stupeň pre víťazov sa postavila v disciplínach 100 m, 200 m prsia, 200 m polohový pretek, 200 m voľný spôsob a v štafete 4×100 polohový pretek.

Daniel Kuropka si vybojoval dva tituly majstra Slovenska v disciplínach 200 m a 400 m polohový pretek. Strieborné umiestnenie pridal v disciplínach 100 m, 200 m motýlik a 200 m prsia. Elizabeth Rossochová si vyplávala zlato v disciplíne 200 m motýlik, striebro na 100 m motýlik a v štafete, bronz na 200 m znak.

Jakub Horský sa päťkrát postavil na bronzový stupienok v disciplínach 50 m, 100 m, 400 m, 1500 m voľný spôsob a na 200 m znak. Zora Bogárová získala dva krát druhé miesto v disciplíne 200m Motýlik a v štafete 4×100 m polohový pretek. Lenka Paulíková si premiérovo vyplávala tretie miesto v disciplíne 400 m polohový pretek a v polohovkovej štafete.

Starší žiaci Kúpeľov takto napriek problémom s bazénom v závere prípravy úspešne reprezentovali mesto Piešťany a zvládli svoj letný vrchol sezóny.

Viac o nedostatočných podmienkach na prípravu našich mladých plavcov sa dočítate tu.