Úvod Novinky Študenti SOŠ Rakovice zbierali skúsenosti v Poľsku

Študenti SOŠ Rakovice zbierali skúsenosti v Poľsku

REKLAMA

„Poľsko? Prečo práve tam? Čo už len tam okrem krowiek môžu mať?“ To boli moje prvé myšlienky, keď nám v škole oznámili, že v rámci európskej spolupráce ideme na krátky študijný pobyt do partnerskej strednej odbornej školy v poľskej Gołotczyźnie. Nasledoval týždeň netrpezlivého čakania na to, koho z nás vyberú. Záujem žiakov bol veľký. „Hurá, idem baliť – veď čo, aspoň týždeň bez školského stereotypu,“ pomyslela som si Puyopuyo mp3.

Pondelok, 21.5.

Nastal deň odchodu, cestujem do Poľska. Na železničnej stanici v Piešťanoch sa zhromaždilo 18 študentov Strednej odbornej školy Rakovice spolu s 2 učiteľmi What abouting. Po dlhej ceste sme dorazili do stanice Varšava. „Wow!“ konečne sme tu. Hovorí sa, že Varšava je srdce Poľska. Na stanici nás už netrpezlivo vyčkávala usmievavá pani riaditeľka školy Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie. Cestou mikrobusom som sledovala okolie. Nečakala som, že sa mi krajina tak zapáči. Bola som s tej krásy úplne unesená. Samotný veľký areál školy bol pre nás prekvapením Wow background download. Stála pred nami majestátna budova školy, ktorú obkolesoval nádherný park. Hladní ako vlci sme sa ponáhľali k večeri. „Hurá, posteľ,“ to bola moja prvá myšlienka po tak náročnom dni.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Utorok, 22.5.

Druhý deň ráno sme absolvovali exkurziu po škole. Škola má bohatú tradíciu a v súčasnosti je centrom moderného vzdelávania v poľnohospodárstve, ale aj vo vidieckej turistike a iných odboroch rainbow songs. Má vlastné stajne s hospodárskymi zvieratami, strelnicu, veterinárnu stanicu, garáže pre poľnohospodárske stroje, arborétum, skleníky, školské cvičné políčka. Oboznámili nás s tradičnými a modernými spôsobmi pestovania zeleniny, ovocia, okrasných rastlín a bylín. Triedy a odborné učebne boli vybavené modernou technikou gta san andreas 다운로드. Bolo to zaujímavé a inšpiratívne. Po prehliadke nás čakal futbalový zápas so žiakmi školy, ktorí sa stali našimi novými priateľmi. Kto vyhral? To nie je podstatné.

Streda, 23.5.

Smerujeme do Varšavy, obdivujeme staré mesto. Poľská metropola je mesto, kde ruka v ruke kráča história s modernou dobou 리버스월드 다운로드. Nádherná architektúra, množstvo ľudí a skvelá atmosféra. Spoznávanie mesta sme zakončili na hrade, kde nás sprievodcovia vtiahli do histórie. Očarení krásou Varšavy sa vraciame späť na internát. Deň však nekončí a máme ešte dosť energie na diskotéku.

Štvrtok, 24.5 Letters Century program.

Čas rýchlo letí a zajtra odchádzame domov. Som smutná, no odhodlaná si deň užiť naplno. Navštívili sme jednu z najväčších okrasných škôlok v Pęchcine. Srdcia floristov a záhradníkov zaplesali. Toľko rôznych druhov zelene som pohromade ešte asi nevidela. Od maličkých kvietkov až po mohutné stromy 아크로니스 트루이미지 2014 다운로드. Po výdatnom pohostení sme pokračovali prehliadkou historických pamiatok až k rieke. Tu nás čakal ešte jeden nezabudnuteľný zážitok, a to plavba vyhliadkovou loďou.

Piatok, 25.5 bad guy.

Prišlo mi ľúto, že týždeň nemá viac dní a my sa musíme vrátiť domov. No už viem, že v Poľsku nenájdem len krowky a iné lacné sladkosti. Viem, že Poľsko je jedna veľká krajina, kde som si našla nových priateľov, rozšírila som si svoje vedomosti a kam sa chcem určite raz vrátiť 일루전 다운로드.

Kristína Haulišová, žiačka II. ročníka SOŠ Rakovice

REKLAMA