Úvod Novinky Ste za zachovanie pietneho miesta Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Námestí slobody...

Ste za zachovanie pietneho miesta Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Námestí slobody v Piešťanoch?

REKLAMA
Knebl

Predtým ako sme stihli publikovať tento text, niekto odstránil fotku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej z námestia spolu so sviečkami mameppkgui 다운로드. Nevieme kto, ani prečo. Nikto nás neinformoval. Teraz očakávame od mesta Piešťany oficiálne vyjadrenie k zachovaniu pietneho miesta za Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a aj vyriešenie otázky k jeho ďalšiemu zotrvaniu v budúcnosti Download code without integrity check.

Dňa 20.3 voice recording. 2018 sme podali žiadosť na mesto o osobitné užívanie verejného priestranstva na Námestí Slobody v Piešťanoch, ako miesta spomienky na zavraždených Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú, miesta na ktorom by občania mohli prejaviť svoju solidaritu a pri ich fotografií vzdať úctu zapálením sviečky 엔드노트 무료 다운로드. Žiadosť bola vymedzená na dobu od 20. 3. 2018 do 21. 4. 2018.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Oficiálne vyjadrenie sme doposiaľ neobdržali, ale fotka Jána a Martiny bola už niekoľkokrát premiestnená a tlaky na zrušenie pietneho miesta sa zosilnili Download 1q84.

My, ako organizátori protestných zhromaždení Za slušné Slovensko v Piešťanoch máme jednoznačný postoj k zachovaniu pietneho miesta na Námestí slobody Godfather 2. Na druhej strane, cítime, že toto rozhodnutie by malo byť spoločné rozhodnutie obyvateľov nášho mesta.

Prešlo sedem týždňov od ich brutálnej popravy 아이패드 오픈로드 다운로드. Ak teraz Jána a Martinu odsunieme na cintorín, nedoprajeme im pokoj, ale odkážeme ich do zabudnutia. Možno je pohľad na ich fotku a horiace sviečky bolestivý, pretože nám pripomína našu pominuteľnosť, ale pohľad na nich nás zobúdza zo sna, že Slovensko je úspešný projekt video on how to use fire extinguishers. Zisťujeme, že stabilita bola iba ilúziou. A skutočnosť je viac ako desivá. Uvedomujeme si, že žijeme v krajine v ktorej bol popravený mladý novinár aj so svojou snúbenicou len za to, že písal články o konkrétnych ľuďoch 너의 이름은 더빙 다운로드. Že žijeme v krajine, v ktorej sú ľudia bití, ponižovaní a zastrašovaní. V krajine, kde „naši ľudia“ obrali mnohých o zdravie, pokoj a majetky 정령왕 엘퀴네스 다운로드.

Žijeme v Piešťanoch, meste snov. V skutočnosti žijeme v meste, v ktorom majú ľudia doslova strach čo i len vyjsť na pódium a zaspievať hymnu. Sme zakliati v tomto strachu z verejného prejavenia svojho názoru. Očakávame, že ak sa prejavíme, postihne nás katastrofa, vyhodia nás z práce, alebo budeme nejako perzekvovaní. Celá táto krajina je zakliata. V žiadnom prípade toto nie je obžaloba ľudí z ustráchanosti. Taká je skutočnosť. V takejto krajine žijeme. Je to výstraha ako sa tento zlepenec stability, kde jediným lepidlom sú peniaze, votrel do našich životov. A Ján s Martinou nám to dennodenne vyhadzujú na oči.

Toto sa musí zmeniť a tento strach rozpustiť. Už nie sme sami a ľudia sa začínajú slobodne vyjadrovať. Keď sa nájdu viacerí, ktorí sa postavia proti poslušnosti, ktorá je nespravodlivá, potom sa pridajú aj druhí ktorí by sa báli.

Ak sa dá povedať, že je niečo dobré na tragickej smrti dvoch mladých ľudí, potom je to to, že nám dávajú silu. Dôkazom o tom sú svedectvá a výpovede zničených ľudí, ktorí našli odvahu a ukazujú nám v akej krajine žijeme. Preto by sme ich nemali odsunúť do zabudnutia, ale mali by zostať v centre našej pozornosti, na Námestí Slobody v Piešťanoch, aby nám dennodenne pripomínali kde sme a kam chceme ísť.

Budeme radi ak svoj názor vyjadríte v anketu tu:

Ste za zachovanie pietneho miesta Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Námestí Slobody v Piešťanoch? Dňa 20.3. 2018…

Posted by Za slušné Slovensko – Piešťany on 11. apríl 2018

Roman Mancel
Za slušné Slovensko Piešťany

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba