Úvod Názory Bytový podnik Piešťany: Aj za toto platíme?

Bytový podnik Piešťany: Aj za toto platíme?

0
REKLAMA

Nebol som spokojný s vyúčtovaním za dodávku tepla v byte za rok 2017, tak som sa naivne zobral a išiel som moju nespokojnosť riešiť za človekom zodpovedným za túto časť vyúčtovania na Bytovom podniku Piešťany. Rád by som sa s vami podelil o moju nie najlepšiu skúsenosť, ktorá snáď dotyčného donúti sa aspoň trošku zamyslieť, ale taktiež o nádej po následnom stretnutí s konateľom, že veci sa môžu aj zlepšiť.

Na moju jednoduchú otázku zodpovednému človeku na Bytovom podniku, prečo môj preplatok ktorý bol cca 110 € sa zmenil iba na preplatok 80 € za kúrenie, som dostal spŕšku nadávania. Vedel som, že to bolo hlavne zapríčinené PRVN 70/30, ale aj tak som požadoval vysvetlenie ako to funguje. Žiaľ zostal som v šoku. Namiesto odbornej odpovede som dostal od vedúceho výroby a predaja tepla (meno neviem) odpoveď: „Ak sa vám nepáči dajte to na súd.“

REKLAMA
Pav pod na florbal
Pivaren na rohu

Moja otázka prečo na súd? Veď ste odborník na vedúcom mieste prosím vysvetlenie. Odpoveď vo forme hlasného nadávania bola: “Lebo to tak vyšlo.“ Pýtam sa: “Prosím vás prečo na mňa kričíte?” Odpoveď od vedúceho: “Lebo ja som tu doma a to ma oprávňuje na vás kričať.” “To má teda logiku,” moja odpoveď. Na to zareagoval pán vedúci slovami: „Vypadnite okamžite z mojej kancelárie!“

Sedím a rozmýšľam, mám sa postaviť a dať mu jednu po hube. Bolo by to také chlapské, ale nezákonné, aj keď oprávnené. Znovu vedúci na mňa kričí: “Ste hluchý vypadnite z mojej kancelárie.” Znovu moje váhanie. Hovorím si – nemôžeš padnúť na jeho úroveň. Vstávam s poznámkou, že takého hulváta a somára som ešte nevidel a odchádzam.

Tak toto sú tie super služby Bytového podniku a mesta Piešťany pre občanov? Ak áno, ochraňuj nás Boh! A ešte za to aj poctivo platím. Som somár, alebo čo som? Asi treba znovu zobrať kľúče a štrngať, ale ja som skôr za defenestráciu. Už moc dlho jednáme v rukavičkách a akosi začína platiť slušnosť = slabosť.

Po pár dňoch od tejto udalosti som navštívil konateľa Bytového podniku. Musím čestne vyhlásiť, že ma skutočne za prítomnosti právničky vypočul a prisľúbil vyšetrenie celej nechutnej záležitosti. Slová konateľa mi dali veľkú nádej a presvedčili ma, že konečne je na BP človek, čo chce podnik posunúť dopredu. Len jedným dychom dodávam, že nestačí v BP dosadiť na riaditeľskú stoličku správneho človeka, ale že treba urobiť aj rázne kroky na vedúcich miestach BP.

Luboš Hudzovič

REKLAMA