Úvod Reklama Mamí, tatí, môžeme mať žirafu? Domáce zvieratko a úskalia jeho výberu

Mamí, tatí, môžeme mať žirafu? Domáce zvieratko a úskalia jeho výberu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

„Mamí, tatí, môžeme mať psíka, mačku, škrečka, rybičky, slona, pštrosa, žirafu…?“ S riešením tejto otázky sa skôr či neskôr stretnú všetci rodičia. Stačí, ak deti vidia reklamu v televízii alebo sa rozprávajú o zvieratách v škole či škôlke a „menší problém“ je na svete bad guy. Výber prvého zvieraťa však nemusíme brať hneď negatívne, či dokonca tragicky. Pri starostlivosti o zvieratá sa dokážu deti naučiť zodpovednosti a spoľahlivosti. Dôležité je, aby sme prvé domáce zvieratko vybrali správne.

Foto: Casey Allen

Deti nevedia aké povinnosti sú spojené s chovaním zvieratka 일루전 다운로드. Väčšinou poznajú len tú druhú, zábavnú stránku. Práve preto je vhodné začať napríklad s rybičkami. Platí pravidlo, že čím väčšie akvárium máte, tým je menej náročné na starostlivosť a náchylné na rôzne výkyvy, ako napríklad teplotné alebo biochemické. Ak však nechcete investovať peniaze do veľkého akvária a filtrácie, dobrou voľbou by mohla byť Bojovnica pestrá. Táto rybka nepotrebuje filtráciu, pretože dokáže dýchať aj atmosférický vzduch 콘에어 다운로드. Samičky sú menšie a nenápadnejšie, naopak samček má krásny vejárový chvost. V jednom akváriu môžete chovať len jedného samčeka Bojovnice – ak by ich bolo viac, bili by sa medzi sebou. Aby samčekovi neovisli jeho krásne plutvy, je vhodné mať dve menšie akváriá vedľa seba, prípadne postačí vedľa akvária položiť zrkadlo 트윈폴리오 다운로드. Samček sa bude vidieť mysliac si, že vidí súpera a bude krásne rozťahovať plutvy a predvádzať sa.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Foto: Adli Wahid

Škrečky a morčatá

Rybičky síce deti zabavia, ale nie na dlho. Keď prídu do fázy, že sa chcú o niekoho starať alebo niečo hladkať, odporúčame siahnuť po škrečkovi. Škrečky sú malí, milí, chlpatí a majú radi spoločnosť 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드. To znamená, že spĺňajú hneď niekoľko kritérií, ktoré väčšinou naše ratolesti kladú. Tieto malé hlodavce vyžadujú klietku alebo akvárium, nemusí byť veľké. Záleží od toho, po akom škrečkovi siahnete. Vhodný je napríklad džungarský, prípadne sýrsky. Starostlivosť je pomerne jednoduchá – stačia čisté piliny, nejaké ovocie a zelenina, trochu potravy (zmes rôznych semiačok) a voda 카티아 도면 다운로드. Je to zároveň vďačné zvieratko, ak zvyknete cestovať na dovolenky. Keď mu nachystáte dosť jedla, vydrží bez problémov najedené a spokojné, po celú dobu vášho pobytu mimo domova. Škrečok je sociálne zvieratko – rado sa mazná, môžete si ho zobrať na ruky a hladkať ho, čo deti často ocenia.

Pre tých odvážnejších odporúčame určite aj morské prasiatko 가디언즈 오브 갤럭시 2 자막 다운로드. Je to tiež veľmi spoločenské zviera. V porovnaní so škrečkom potrebuje väčšiu klietku, ktorú je potrebné aj častejšie upratovať. Kým škrečkovi stačí vymeniť piliny 1 krát za mesiac, u morského prasiatka je vhodné čistiť klietku 1 krát za týždeň. Morské prasa v nej samo a potichu veru sedieť nebude. Musíte sa pripraviť na to, že s vami bude chcieť pozerať televíziu, variť či vykonávať rôzne iné činnosti 차세대 전자바우처 다운로드. Ak by ste ho nechali zavreté v klietke, bude neuveriteľne prenikavo pískať.

VÝHODY CHOVU ZVIERAT PRE DETI
– trávia viac času na čerstvom vzduchu a menej pri tabletoch či televízoroch
– nikdy nie sú samé – majú kamaráta
– učia sa vzájomnej zodpovednosti
– sú menej náchylné k alergii, astme, či ekzémom
– zväčša to býva ich lepšie zoznámenie so smrťou, dokážu ju lepšie pochopiť

Nasleduje psík?

Je takmer isté, že po fáze starostlivosti o škrečka alebo morské prasiatko sa dostanete k otázke psíka. Chovať psa nie je jednoduché iphone sdk. Prináša to so sebou množstvo povinností. Aj keď vás deti na začiatku budú presviedčať, že sa oňho budú starať sami, prax býva často iná…

Záver článku nájdete na piatej strane v digitálnej listovacej verzii mesačníka Bývanie a Reality (alebo v jeho tlačenej verzii na 210 miestach v štyroch okresoch):

Ak chcete každý mesiac dostávať tzv. zajtrajšie noviny – odkaz na digitálnu verziu nového čísla Bývanie a Reality emailom a to s jednodňovým predstihom pred jeho tlačenou verziou, zadajte svoju emailovú adresu do formulára na stránke:

http://www.effective.sk/byvanie-a-reality

vaša emailová adresa bude použitá výhradne pre zasielanie odkazu na digitálnu verziu najnovšieho čísla Bývanie a Reality 멘탈리스트 시즌 1 다운로드.

Andrea Tomášiková Ilustr. foto: Adli Wahid, Casey Allen

REKLAMA