Connect with us

Kultúra

Flautiada aj adventný koncert sopranistky Simony Šaturovej v Dome umenia

Published

on

Reklama
Reklama

65. music festival Piešťany po uvoľnení protiepidemických opatrení pokračuje v stredu 25. novembra koncertom sólistov a študentov – účastníkov medzinárodnej flautovej súťaže Flautiada 2019. Záverečným podujatím festivalu bude v sobotu 28. novembra adventný koncert Magnificat.

Aktuálne platné protiepidemické opatrenia umožňujú konanie podujatí pri naplnení polovice kapacity sály. Aj naďalej platí povinnosť mať prekryté hornéí dýchacie cesty a dezinfikovať si ruky.

Vďaka tomu môžeme po vynútenej prestávke v Dome umenia Piešťany privítať v stredu 25. novembra milovníkov dobrej hudby.

Koncert sólistov a mladých študentov, účastníkov medzinárodnej flautovej súťaže Flautiada 2019 sa uskutoční v Malej sále Domu umenia a začína sa o 19.00 h.

Reklama

Pod vedením flautistky a pedagogičky Ivice Gabrišovej sa predstavia jej študenti Krištof Ján Župník, Stanislava Cvancigerová a Laura Nagyová. Sprevádzať ich budú aj pedagogička Cirkevného konzervatória v Bratislave Petra Adamová (klavír) a sóloharfistka Slovenskej filharmónie Katarína Turnerová.

V sobotu 28. novembra sa vo Veľkej sále Domu umenia uskutoční Slávnostný záverečný koncert 65. music festivalu Piešťany s názvom Magnificat. Adventné vystúpenie sopranistky Simony Šaturovej, pražského komorného združenia starej hudby Collegium Marianum a Speváckeho zboru Lúčnica sa začína o 18.00 h.

Sopranistka Simona Šaturová pochádza z Bratislavy, no žije a pôsobí v Prahe, ako aj na mnohých prestížnych scénach po celom svete.

Vstupenky sú v predpredaji aj cez ticketportal.sk. Viac informácií o koncerte nájdete na web stránke Domu umenia Piešťany.

Populárne články