Úvod Novinky Piešťany privítajú jar ľudovými zvykmi a remeselnými výrobkami – Už tento víkend!

Piešťany privítajú jar ľudovými zvykmi a remeselnými výrobkami – Už tento víkend!

REKLAMA
GM Dental Zubar

Zima je definitívne za nami a jar treba náležite osláviť. Centrum Piešťan bude už počas najbližšieho víkendu plné tradícii našich predkov Office.

Už v piatok 5 wget. apríla o 16.00 h sa na Námestí slobody rozozvučia ľudovky v podaní Ľudovej hudby Andreja Záhorca. Energickí muzikanti a usmievavá speváčka už so slovenským folklórom precestovali celý svet a o dobrú náladu sa postarajú aj na začiatku Jarných trhov v Piešťanoch I'm oking Lee Chang-hui.

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Tie odštartujú už v piatok popoludní tradičnou aj modernou kuchyňou a budú pokračovať v sobotu od 10.00 h, kedy si v centre rozložia svoje stánky remeselníci s pestrou ponukou originálnych výrobkov odkazujúcich na tradície našich predkov pod názvom Pieščanský rýnek 피구왕 통키 게임 다운로드.

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na celodenný workshop zameraný na pletenie prútia. Pre najmenších bude pripravená kreatívna tvorivá dielňa a o dobrú náladu sa postará harmonikár 초속 5cm 다운로드. Na pódiu sa postupne od 14.00 h predstavia členovia folklórnych skupín Povoja, Bojniaci a Borovienka.

V nedeľu bude vyvrcholením pálenie Moreny

Pieščanský rýnek aj tvorivé dielne budú pokračovať v nedeľu od 10.00 h 명화그림 다운로드. V kultúrnom programe od 13.00 do 17.00 h sa predstaví rodina Hlbockých. Slávnosť príchodu jari vyvrcholí vystúpením folklórnych súborov Žito a Krakovanček, ktoré predvedú jarné zvyky, spevy a tance s Morenou 9월 모의고사 다운로드. Tú nakoniec podľa tradície zapália a hodia z Kolonádového mosta do rieky Váh a potom privítajú Letečko Son's Three-Year-Old 5.


Jarné trhy majú aj charitatívny rozmer 강남구청 인강 다운로드. Návštevníci môžu dobrovoľným príspevkom 6-ročnému Maťkovi Praženkovi, ktorý trpí hypotóniou (znížením svalového napätia)a trápi ho aj epilepsia Standing Egg Confession. Minulý rok absolvoval rehabilitačnú delfínoterapiu. Plávanie a hra s delfínom pod dozorom odborníkov mu veľmi pomohla a jeho zdravotný stav sa zlepšil. Rád by si ju preto aj vďaka pomoci návštevníkov Jarných trhov zopakoval.


Jarné trhy organizujú  Agentúra Crea, B&R Group, Mesto Piešťany, MsKS a o výzdobu nie len trhov ale aj mesta sa postarajú  Služby mesta Piešťany.

Všetky podrobnosti nájdete na Facebooku.

PR

REKLAMA