REKLAMA
Esesko

Skoro denne počúvame správy o tom, aký problém vytvárajú odpady. Vidíme ako plastové obaly a iný odpad vytvárajú „ostrovy“ v ocenánoch, ako ubližujú zvieratám… Nie je to však problém, ktorý by sa nás netýkal, v našej prírode je taktiež množstvo odpadov, ktoré boli pôvodne obalmi. K veci sa môžeme postaviť zodpovedne a skúsiť produkciu odpadu minimalizovať. Koncept bezobalových potravín, ktorý umožňuje správať sa zodpovedne k životnému prostrediu, našej planéte a k sebe samým, nájdete už aj v Piešťanoch Samsung pay. O obalov = O odpadov = Onakô.

Ako sa vraví, za všetkým hľadaj ženu. Tak aj za útulným obchodíkom na Teplickej ulici 56 nájdete Zuzanu. Myšlienku a zámer však do reality pretavil jej partner Adam, ktorý zrealizoval príjemný, čistý, minimalistický interiér predajne vlastnoručne 네이버 영어 사전 다운로드. Dominuje mu biela farba, drevo a sklo. Násypníky si vymysleli a vyrobili  sami na mieru z prírodných materiálov, samozrejme certifikovaných na styk s potravinami. Plast sa snažili majitelia minimalizovať a tak napríklad aj šupátka na zásobníky predávaných surovín, nie sú z normálneho plastu, ale z kukuričného, vytlačené na 3D tlačiarni. 

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Čo v Onakô nakúpite 오픈로드 동영상 다운로드?

„Hlavnou myšlienkou nášho obchodíku je robiť predaj inak, teda bez odpadu. Ponúkame základné rastlinné potraviny v suchom alebo sypkom stave pri zohľadnení pravidiel nulového odpadu. Snažíme sa nakupovať miestne suroviny od lokálnych pestovateľov. Je pre nás dôležité radšej spoznať ľudí, ktorí sa s láskou starajú o rastliny, ako sa spoľahnúť na bio certifikát Windows Activation. Ak nám to však naše mierne pásmo a ročné obdobie dovoľuje:) Dopyt je aj po exotickom ovocí a orechoch. Tieto hľadáme vždy čo najbližšie,“ vysvetľuje Adam.

V obchodíku na Teplickej ulici teda nakúpite napríklad obilniny  ovos, ovsené vločky, pohanku lúpanú i nelúpanú, pšenicu, pšeno, raž, ryžu basmati i guľatú, kukuricu na pukance, ale aj bulgur kda popstar. Ďalším segmentom produktov prehľadne zoradených v násypníkoch na stenách sú strukoviny. K dispozícii sú momentálne cícer, fazuľa, hrach, či šošovica. Kúpiť si môžete rovnako semená konopy, ľanu, mak modrý i biely, slnečnicu aj tekvice.

Špecialitou je sušené ovocie Get free pictogram. Určite však v Onakô nehľadajte produkty presýtené cukrom. V bohatej ponuke nájdete produkty lyofilizované, teda sušené mrazom, ako napríklad banán, broskyňu, jahodu, malinu, slivku a višne, alebo sušené štandardne avšak bez pridávania cukru a SO2. Tu si môžete vybrať zo zoznamu – ananás, banán, brusnica lesná, čučoriedka lesná, datľa deglet, datľa medjool,  figa lerida, figa veľká, hrozno, hruška, jablko, marhuľa, moruša biela, rajčiak, rakytník, slivka, višňa voicemeter.

V prípade, že chcete orechy, momentálne bezobalové potraviny ponúkajú kešu, kokos, lieskovec, mandle, marhuľové jadrá, píniu, pistácie, vlašský orech. Kúpiť si môžete tiež konopný, či slnečnicový olej, ale aj trstinový cukor a ružovú soľ.

V ponuke sú tiež cestoviny ako kuskus, ražné špirály, špaldové špirály, špaldové penne, kukuričné písmenká, mušličky, kolienka, či ryžové trubky 치외법권 다운로드.

Múku vám namelú na mieste

Chýbala vám v predošlom bohatom výpočte potravín múka? Nebojte sa, nezabudli na ňu, zomelú vám ju priamo na predajni. „Čerstvo namletá múka zabezpečí ozajstnú kvalitu vašej stravy. Preto sme na predajňu zadovážili kvalitný elektrický mlynček na zrno, ktorý je osadený nezničiteľnými keramicko-korundovými kameňmi melúcimi múku na akúkoľvek štruktúru, okrem 00-ky Download the anthem ringtones. Vločkovač pracuje s dvoma oceľovými valcami, medzi ktorými nezostane celé žiadne zrnko. Kilogram múky namelie tento stroj, približne za päť minút,“ približuje majiteľ predajne.

Pomlieť si môžete nechať zrno, ktoré nakúpite na predajni, ale aj vlastné, ktoré ste si priniesli, pričom zatiaľ si môžete spraviť nákup 이프온리 자막 다운로드. Mlynčk ideálne funguje na suché a neolejnaté plodiny ako sú pšenica, jačmeň, pohánka, proso, ryža, pšeno, špalda a kukurica. Pomlieť sa však dajú aj bežné strukoviny či nakličovacie adzuki a mungo. Proces prebieha dostatočne rýchlo na to, aby nevznikala vyššia teplota a všetky živiny, enzýmy a vitamíny zostávajú zachované.

Nakupuje sa do vratných nádob

Potraviny v Onakô sa predávajú na váhu, do opätovne použiteľných dóz alebo vreciek, zero waste.

Nákup prebieha jednoducho, zábavne a ste v priamom kontakte so stravou. Každá sypká potravina je samostatne uložená v drevenom násypníku so skleneným čelom. Sušené ovocie a iné lepkavé a rôznorodé potraviny sú v sklenených pohároch s dreveným vekom.

Prinesenú dózu, alebo vrecko si odvážite na začiatku. Potom si sami nasypete toľko, koľko potrebujete, alebo naložíte pomocou kliešťov a naberačiek. Ak ste v Onakô prvý krát, radi vám pomôžu a obslúžia vás. Keď ste nádobu zabudli, stačí si vybrať jednu zo zálohovaných dóz. Na nákup je možné použiť aj papierové kupecké vrecko, ktoré je zadarmo.

PR

REKLAMA