Úvod Novinky Jahody v novembri spustili ošiaľ záujmu, zrejme sa neujdu každému

Jahody v novembri spustili ošiaľ záujmu, zrejme sa neujdu každému

REKLAMA
OLANO Volby 2020

Spoločnosť Plantex zverejnila na svojom facebookovom profile informáciu o plánovanom samozbere jahôd na utorok 13. novembra. Vyvolalo to lavínu záujmu, keď mal príspevok desaťtisíce čitateľov a takmer dve tisícky zdieľaní. Vďaka teplému počasiu dozreli jahody zhruba v objeme dvoch, troch ton. Predpokladá sa preto, že samozber bude trvať len niekoľko hodín a nie každému záujemcovi sa ujde.

„Jahody sú v tomto období naozaj len zázrak prírody a vyšších teplôt, počas mesiaca október a november, preto je aj ich úroda limitovaná. Chuť stálorodiacich jahôd je primeraná jesennému obdobiu. Sychravejšie počasie a menej slnka ich predurčuje na rýchlu priamu konzumáciu, pretože sú náchylnejšie na hnilobu. Predpokladáme, že samozber bude trvať len niekoľko hodín,“ vysvetľuje Marián Varga zo spoločnosti Plantex.

REKLAMA
Dobra volba

Štandarne v sezóne dozrieva na poliach spoločnosti o výmere 13 ha 200 až 300 ton jahôd. Ich aktuálne množstvo je teda len zlomkom toho, čo je k dispozícii v jarných mesiacoch a na začiatku leta. Záujem kuriózne jahody je veľký a nemožno teda očakávať, že sa všetkým ujde.

Začiatok samozberu – 13.11. 2018, utorok o 9.00hod. – do vyzbierania
Cena za 1kg jahôd – 2,50 €
Miesto samozberu – jahodovisko v Borovciach 

Info: https://www.plantex.sk/samozber/jahody

PR

REKLAMA