Úvod Podujatie

Podujatie

zvoľte si spôsob zobrazenia >> kalendár zoznam

Zrušené / Viktor Fuček – Love me tender

Výstava
14.03.2020 - 24.04.2020 /

Výstava Love me Tender predstavuje obrazy vytvorené v období posledného roku 바이트 계산기 다운로드. Skúmajú sa v nich možnosti zápisu hlboko ľudských príbehov, či už sú osobné, historické, náboženské, kozmické alebo mýtické. Ide o snahu ktorá vychádza z vnútornej potreby porozumieť komplikovanosti sveta, pochopenia a následného predefinovanie vlastnej osoby v ňom 화이트 라이언 찰리 다운로드. Čo sa tu sprítomňuje je sieť vzájomných vzťahových štruktúr tvarujúce nás a našu každodennosť. Môžeme v nich sledovať rôzne súvislosti, stratu či kritiku subjektivity, politikum, gender, súčasnú filozofiu a snáď aj postinternetu Modern Combat. Proces spočíva vo vpletení nových vzorov a vzorcov, vytvárajúce vlastnú vzťahovú ontológiu, a tak vyplietať „novú realitu“.

Použitý materiál spadá do kategórie umeleckej práce s niťami, tkaním, pletením a s textilom Parasitic Water Part 1. Výber nie je náhodný, pretože textílie existujú na križovatke nového a starého sveta, nesúc v sebe starovekú históriu a neskutočný radikálny potenciál helix jump 다운로드. Umelkyňa a spisovateľka Irene Waller nazvala umenie textilu „sympatetickým“ a poukázala na to, že „extrémne abstraktné myšlienky nájdu hladký komunikačný kanál“ prostredníctvom materiálov „prirodzených pre človeka“. Dôležitou kvalitou materiálu je teda aj jeho telesná blízkosť k človeku, s ktorým je v neustálom kontakte. Ide o pomyselné rozšírenie tela v kontakte s exterioritou sveta.

Autor Viktor Fuček analyzuje tematiku zložitých pradív ľudských vzťahov a príbehov v širokom spektre výtvarného výrazu, siahajúceho od spriadania vlákien v závesnom obraze až performatívne gestá, v ktorých vystavuje vlastné telo rozmanitým situáciám, napätiam a rizikám, nenápadne prítomným vo verejnom priestore. (Nadácia Novum)Viktor Fuček (1977) vyštudoval architektúru a Akademiu Výtvarných umění v Prahe v ateliéri Konceptuální tvorby Miloše Šejna a Tomáša Vaňka.

Absolvoval niekoľko študijných stáží ako na School of Art, Australian National University, či na VŠVU v ateliéri IN a aj umeleckých rezidencií na Slovensku, Česku, Číne a USA. Stal sa finalistom viacerých umeleckých cien, z čoho treba spomenúť Cenu Oskára Čepana v roku 2015, Nadácia Novum a Blooom Art Award v roku 2019. Svoju prácu prezentoval v domácom a medzinárodnom kontexte na sólových a skupinových výstavách napr. v Českej republike, Číne, Veľkej Británii, Taliansku, Austrálii, Francúzsku, Nemecku, Portugalsku, Hongkongu a USA.

Miesto podujatia: Flatgallery Piešťany, Fínska 21

Otváracia doba:
Ne: 14.00 – 18.00 h