Úvod Podujatie

Podujatie

zvoľte si spôsob zobrazenia >> kalendár zoznam

64.mfP – Otvárací galavečer – US Lúčnica v programe Z tvorby prof 바이트 계산기 다운로드. Štefana Nosáľa

Koncert, Festival
31.05.2019 o 19:00 h / Dom umenia Piešťany

64 화이트 라이언 찰리 다운로드. music festival Piešťany – OTVÁRACÍ GALAVEČER
18.00 – Galéria – vernisáž medzinárodnej výstavy Dajme hudbe šancu
19.00 – Dom umenia – terasa Slávnostné fanfáry Corni di Bratislava
19.30 – Dom umenia – veľká sála

Umelecký súbor Lúčnica “Z tvorby prof Modern Combat. Štefana Nosáľa”
Umelecký vedúci: Mikuláš Sivý
Účinkuje : Tanečný súbor so svojimi sólistami, Orchester a Ľudová hudba Lúčnice pod vedením primáša Martina Sleziaka a Spevácka skupina Lúčnice Parasitic Water Part 1.

Hlavným poslaním Umeleckého súboru Lúčnica je starať sa o uchovávanie a rozvoj našich národných tradícií. Je to práca náročná, ale aj mimoriadne krásna helix jump 다운로드. Veď tradícií, ktoré sú spojené s umeleckými prejavmi, môžeme na našom území nájsť stále mnoho. Temperamentné tanečné i vokálne prejavy našich predkov boli súčasťou bežného života pri činnosti, ako bol zber úrody, pranie bielizne, oslavy dožiniek, fašiangov, svadobných hostín, alebo duchovných sviatkov. Práca a pieseň jednoducho odjakživa napĺňali a stále napĺňajú zmysel nášho života. Človek je prácou živý a tanec, hudba i pieseň, ako tvorivé počiny, ho zušľachťujú a pomáhajú mu ten život skrášľovať.

Vychádzajúc z bohatých umeleckých tradícií nášho ľudu, z prostredia roľníckeho, pastierskeho i remeselníckeho, sa chceme týmto myšlienkam priblížiť v scénickom tvare dnešného programu. Prinášame vám v ňom výber z najúspešnejších tanečných choreografií z tvorby profesora Štefana Nosáľa (1927 – 2017), dlhoročného umeleckého šéfa Lúčnice, ktorého nedožité 91 narodeniny si v tomto roku s úctou pripomíname.
Marián Turner, generálny riaditeľ Umeleckého súboru Lúčnica

Vstupné: 17 – 19 – 21 €