Úvod Podujatie

Podujatie

zvoľte si spôsob zobrazenia >> kalendár zoznam

64. mfP – SĽUK – 70 rokov slovenskej tradície

Ľudové tradície, Festival
02.07.2019 o 19:30 h / Dom umenia Piešťany

SĽUK – 70 rokov slovenskej tradície
SLOVENSKÝ ĽUDOVÝ UMELECKÝ KOLEKTÍV

Juraj Hamar, Stanislav Marišler – námet, scenár a réžia, Juraj Hamar – dramaturgia

Juraj Kubánka, Ervín Varga, Ján Blaho, Jaroslav Moravčík, Stanislav Marišler, Ján Ševčík, Laco Cmorej, Marek Grega – choreografia

Tibor Andrašovan, Juraj Farkaš, Štefan Molota, Stano Palúch, Milan Rendoš, Peter Mikulec, Andrej Jarolín – hudba

Účinkuje tanečný súbor, ľudová hudba, spevácka skupina SĽUK-u a sólisti multiinštrumentalisti
Koncert k 70. výročiu založenia SĽUK-u (1949)

Slovenský ľudový umelecký kolektív si v tomto roku pripomína 70. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti uvádza okrem iných programov aj reprezentačný hudobno-tanečný program 70 ROKOV, v ktorom divákovi ponúkame pohľad na viaceré podoby hudobnej a tanečnej tvorby v SĽUK-u, ktoré formovali tradíciu a súčasnosť tohto výnimočného umeleckého telesa.

Tradíciu reprezentujú diela Juraja Kubánku, Jána Cikkera a Juraja Farkaša. Súčasnosť v programe zastupuje výber z tvorby strednej a najmladšej generácie – Ervína Vargu, Jána Blaha, Jaroslava Moravčíka, Štefana Molotu, Stanislava Marišlera, Jána Ševčíka, Laca Cmoreja, Mareka Gregu, Stana Palúcha, Milana Rendoša, Petra Mikulca a Andreja Jarolína.

Žiadne umelecké dielo, ktoré autori vytvorili pre SĽUK, by bez vynikajúcich interpretačných výkonov tanečníkov, muzikantov a spevákov nikdy nezostalo v pamäti a v srdciach poslucháčov a divákov. V tom sa SĽUK za 70 rokov nezmenil.

Tradícia a súčasnosť nemusia byť vždy v rozpore. Naopak, môžu mať podobu vzácnej harmónie, o ktorú sa SĽUK pokúsil aj v programe 70 ROKOV.

Predstavenie trvá 100 minút s prestávkou.
Vstupné: 17 – 19 – 21 €