Úvod Aktuality Župa spustí mobilnú očkovaciu jednotku

Župa spustí mobilnú očkovaciu jednotku

REKLAMA

Trnavský samosprávny kraj oznámil spustenie vlastnej mobilnej očkovacej jednotky. Od budúceho týždňa začne očkovať klientov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb swords and magic. Postupne bude výjazdová očkovacia služba ponúknutá aj seniorom, či imobilným a ťažko chodiacim obyvateľom kraja. V cieľovom stave bude funkčných 5-10 očkovacích tímov, ktoré budú spočiatku podávať vakcínu Comirnaty od konzorcia BioNTech/Pfizer stone feast music. Perspektívne v nej môže pribudnúť vakcína z portfólia Johnson & Johnson, ktorej veľkou výhodou je, že je jednodávková.

„Ukazuje sa, že niektoré skupiny ľudí majú problém sa prihlásiť a prísť na očkovanie do nemocníc alebo očkovacích centier sap 엑셀 다운로드. Preto som veľmi rád, že sme predstavili mobilnú očkovaciu jednotku trnavskej župy. Očkovanie sa snažíme dostať čo najbližšie ku všetkým záujemcom, špecificky pre starších a imobilných obyvateľov 파이널판타지3 다운로드. Na prihlasovaní sa na očkovanie budeme spolupracovať so starostami a všeobecnými lekármi. Samotné očkovanie by malo  prebiehať v ad hoc očkovacích centrách, respektíve priamo v domácnostiach záujemcov,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič 사탄의인형 2019 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Týmto spôsobom je možné zvýšiť percento zaočkovania populácie na hranicu takzvanej kolektívnej imunity. Perspektívne môžu byť takto zaočkovaní aj príslušníci marginalizovaných komunít. Mobilné očkovanie bolo jednou z hlavných tém stretnutia Jozefa Viskupiča s novým ministrom zdravotníctva Slovenskej republiky Vladimírom Lengvarským dňa 13. apríla 2021. Predseda SK 8, združenia samosprávnych krajov, zároveň požiadal o ďalšie stretnutie, na ktorom by županka a župani rokovali s ministrom o regionálnych rozdieloch, či o prerozdelení zdrojov určených pre zdravotníctvo v rámci Plánu obnovy.

Na území Trnavského kraja sa aktuálne očkuje na 11 miestach, a to v piatich nemocniciach, troch poliklinikách a troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách. Výjazdovú očkovaciu službu doteraz zabezpečovali nemocničné tímy, a to len v zariadeniach sociálnych služieb.

„Očkovanie proti ochoreniu Covid-19 považujeme za cestu von zo začarovaného kruhu. Doteraz sme v troch župných veľkokapacitných centrách zaočkovali sme už vyše 41 tisíc ľudí, z toho 850 bolo náhradníkov registrovaných cez cakarenTT.SK,“ doplnil župan Viskupič.

Zdroj: Tlačová správa TTSK

REKLAMA