Úvod Kultúra Župa otvorila kultúrne zariadenia, je medzi nimi aj Balneologické múzeum I. Wintera

Župa otvorila kultúrne zariadenia, je medzi nimi aj Balneologické múzeum I. Wintera

Balneologické múzeum
REKLAMA

Trnavský samosprávny kraj otvoril v týždni od pondelka 19. apríla 2021 múzeá, galérie a osvetové strediská vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti Pansori download. Podmienkou ich návštevy je dodržiavanie preventívnych opatrení vrátane obmedzenia počtu ľudí podľa rozlohy priestoru. Návštevníci sa musia preukázať certifikátom o negatívnom teste na ochorenie covid-19 a nosiť respirátor 온 디스크 무제한 다운로드.

Balneologické múzeum Imricha Wintera pozýva na výstavu Stratené kúpele Slovenska, ktorá je verejnosti prístupná vo Vile Dr. Lisku na Štefánikovej ulici v Piešťanoch do 31 바이두 다운로드. mája. Hlavná expozícia v budove Kúpeľnej dvorany zaujme bohatou zbierkou archeologických nálezov z piešťanského regiónu, ale aj zbierkami keramiky, ľudových plastík, krojov, obrazov a artefaktov spojených so životom Milana Rastislava Štefánika sql server native client 10.0 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Galéria Jána Koniarka v Trnave ponúka hneď tri výstavy – výber z aktuálnej tvory slovenského maliara Adama Šakového, retrospektívnu výstavu maliara a grafika Jána Fila k 100 Download Cumoney. výročiu jeho narodenia a prezentáciu súčasnej  tvorby Margaréty Petržalovej.

V Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici je nainštalovaná výstava Alexandra Salontaya s názvom Zásielka II. Ide o reprízu výstavy, ktorú si v priestoroch Galérie Jána Koniarka v Trnave minulé leto pozrela aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

V Záhorskom múzeu v Skalici môžu návštevníci vidieť výstavu Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Záhoria, ktorá je venovaná rodinným zvykom v minulosti a zameriava sa na tri kľúčové udalosti v živote človeka: narodenie, svadbu a pohreb.

Vlastivedné múzeum v Galante ponúka návštevníkom výstavu Tretia cesta – Odkaz Hanzy, ktorá je venovaná dejinám družstevného hnutia Hanza sídliaceho v období rokov 1925-1945 v Galante.

„Som veľmi rád, že môžeme po takmer štyroch mesiacoch sprístupniť širokej verejnosti výstavné priestory v našich múzeách, galériách a osvetových strediskách. Viaceré  z nich pripravili pre návštevníkov nové výstavy. Vzhľadom na aktuálnu situáciu nie je možné organizovanie skupinových prehliadok a hromadných podujatí.  Pri návšteve kultúrnych inštitúcií je  potrebné dodržiavať platné protiepidemické opatrenia,“ pripomenul riaditeľ Odboru kultúry a športu Úradu TTSK Peter Kadlic.

Všetkých 18 župných kultúrnych inštitúcií bolo pre verejnosť uzatvorených od 19. decembra 2020. Knižnice otvorili brány pre návštevníkov 8. marca 2021. Na otvorenie pri postupnom uvoľňovaní opatrení čakajú ešte Divadlo Jána Palárika v Trnave a Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK

REKLAMA