Úvod Aktuality Župa chce pomôcť s očkovaním, zriadi veľkokapacitné centrá

Župa chce pomôcť s očkovaním, zriadi veľkokapacitné centrá

REKLAMA

Trnavský samosprávny kraj chce zrýchliť očkovanie z tisíc ľudí denne na desaťtisíce. V spolupráci s obcami a mestami zriadi vakcinačné centrá Vampire Hunter d Download. Jedno z nich vznikne už počas najbližšieho víkendu v Strednej zdravotníckej škole v Trnave. Vakcínu proti covid-19 by tam mali dostať učitelia nwc2.1 다운로드.

Vo veľkokapacitných centrách, ktoré plánuje zriadiť Trnavský samosprávny kraj vo viacerých mestách, majú byť očkovaní aj ľudia vo veku od 18 do 55 rokov 율려체 다운로드. Župa chce čím skôr začať vo veľkom očkovať širokú verejnosť a počet očkovaní zvýšiť z tisícov denne na desaťtisíce. Starším ľuďom budú vakcíny proti covid-19 aj naďalej podávané v nemocniciach a poliklinikách 빅 샤크 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

„Intenzívne komunikujeme s ministerstvom zdravotníctva. Už tento víkend sme pripravení začať očkovať učiteľov v našom prvom veľkokapacitnom očkovacom centre v Trnave 나혼자산다 다운로드. Tento model overíme priamo v praxi s ambíciou ho v najbližších týždňoch postupne zreplikovať v ďalších mestách. Najskôr by malo ísť o Dunajskú Stredu a Skalicu, aby sme pokryli všetky naše regióny,“ avizoval župan Jozef Viskupič.

Ako doplnila riaditeľka Odboru zdravotníctva Úradu TTSK Lucia Šmidovičová, „cieľom župy je odbremeniť nemocnice. Priestorovo a predovšetkým personálne. Konzultácie a samotné očkovanie vo veľkokapacitných centrách budeme preto zabezpečovať najmä v spolupráci s lekármi a sestrami pôsobiacimi v ambulanciách. Prosím všetkých z nich, aby sa prihlásili a pomohli nám.“

Ambulantní lekári a sestry sa môžu prihlasovať na pomocsockovanim@trnava-vuc.sk s uvedením svojho mena, priezviska, obchodného mena, telefónneho čísla, e-mailovej adresy a okresu, v ktorom pôsobia.

„Po priestorovej, personálnej, administratívnej aj materiálovo-technickej stránke sme pripravení postupne spustiť očkovanie širokej verejnosti vo veľkokapacitných centrách v desiatke miest v kraji. Očkovanie chceme zrýchliť, pretože ho považujeme za jedinú cestu von zo začarovaného kruhu. Všetko záleží od počtu dostupných vakcín, ktorý by sa mal zvýšiť v priebehu marca a apríla,“ dodal J. Viskupič.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK Ilustr. foto: Fakultná nemocnica Trnava

REKLAMA