Úvod Aktuality Žito sa vydalo na fašiangovú obchôdzku, o vyzbierané dobroty sa podelilo s...

Žito sa vydalo na fašiangovú obchôdzku, o vyzbierané dobroty sa podelilo s verejnosťou

REKLAMA
Esesko

V sobotu 18. februára sa do piešťanských ulíc vybral folklórny súbor Žito na tradičnú fašiangovú obchôdzku. Nechýbal tanec, spev, masky, domáca pálenka i bohaté pohostenie, ktoré folkloristi popoludní ponúkli verejnosti na pešej zóne Nintendo ds rom.

IMG_0310

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Folklórny súbor Žito robí tradičnú fašiangovú obchôdzku už po tretí rok 맥 os 모하비 다운로드. Prejdeme domácnosti, do ktorých nás pozvali. Pohostia nás; dajú nám slaninu, klobásu, vynikajúce fánky, obložené chlebíčky, vajíčka či cibuľku,“ povedala nám vedúca súboru Katarína Agnetová Lune's Pharmacy. Fašiangové zvyky v piešťanskom regióne sa podľa nej od tých slovenských zásadne nelíšia.

Domácnosti v uliciach Pod Párovcami, Orviský kút, Topoľová a Robotnícka navštívili speváčky a muzikanti odetí v krojoch 7-zip. Sprevádzali ich členovia súboru odetí do kostýmov a s maskami na tvári. Dnes ste tak mohli zazrieť turoňa, cigánku, Valču a Valda v jednej osobe (údajne rozpoltená osobnosť), vodníka, čerta, smrť (vraj dobrá a pekná) a babku nesúcu šuhaja v koši jsp url image.

IMG_0034

„Reakcie sú veľmi pozitívne sapjco3.dll 다운로드. Pred tromi rokmi sme mali viacero organizovaných zastávok, tento rok ich je menej, ale zato máme viacej neorganizovaných zastávok – ľudia už vedia kto sme, neboja sa, otvoria dvere, vyjdú a hodia cigánke do mešca drobné, ponúknu nás Sheed it twice. Je to oveľa príjemnejšie, spontánne a robí to nám, a verím, že aj ľuďom, radosť,“ prezradila vedúca súboru, ktorá stvárňovala ženskú postavu – Valču a súčasne mužskú postavu – Valda oracle 10g linux.

O štvrtej popoludní priniesol súbor vyzbierané pokrmy a nápoje pred Zuckmann villu na Winterovej ulici, kde ich rozdelili medzi ľudí. Fašiangy potrvajú do polnoci pred Popolcovou stredou Instagram profile.

O tom, ako to dnes vyzeralo v uliciach Piešťan a na pešej zóne, viac vypovie fotogaléria:

 

-vv-

REKLAMA