Connect with us

Aktuality

Záhradnícku školu spoja so školou v Rakoviciach

Published

on

Reklama
Reklama

Krajské zastupiteľstvo súhlasilo s návrhom na optimalizáciu, ktorú jej odporcovia považujú za faktické zrušenie Strednej odbornej školy (SOŠ) záhradníckej v Piešťanoch.

Počas najbližšieho školského roka sa pre piešťanskú záhradnícku školu nič nemení, ale na základe súhlasu krajských poslancov vznikne 1. septembra 2021 Spojená škola Rakovice, ktorá bude mať dve organizačné zložky – SOŠ regionálneho rozvoja a SOŠ záhradnícku.

S takýmto návrhom súhlasila väčšina prítomných poslancov. Zo zástupcov piešťanského regiónu hlasovali za vznik Spojenej školy Rakovice Remo Cicutto a Alan Suchánek. Proti bol Martin Cifra. Iveta Babičová ani Lucia Drábiková neboli na rokovaní krajského zastupiteľstva prítomné.

Poslanci sa dnes stretli v priestoroch SOŠ Rakovice, ale o návrhu príliš nediskutovali.

Reklama

Zachovanie súčasného stavu žiadal vo svojom vystúpení primátor Peter Jančovič. Okrem iného povedal, že množstvo žiakov nemôže byť argumentom, pretože na záhradnícke odbory sa nikdy nebude hlásiť veľa detí. Župan Jozef Viskupič to nepriamo označil za populizmus. Práve počet žiakov je podľa jeho slov dôležitý.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články