Úvod Aktuality Viete, kam treba vyhodiť elektroodpad?

Viete, kam treba vyhodiť elektroodpad?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Odovzdať nepotrebné elektrospotrebiče môžete v Piešťanoch v zbernom dvore alebo ich vhodiť do červeno-bielych kontajnerov. V meste je ich umiestnených jedenásť 워너원고 제로베이스 다운로드.

„V roku 2020 bolo z týchto kontajnerov rozmiestnených v meste vyzbieraných 7 477 kg elektroodpadu. Oproti roku 2018, kedy bolo v kontajneroch uložených 2 290 kg elektroodpadu a v roku 2019 2 680 kg, je to výrazný nárast vyseparovaného elektroodpadu v našom meste,“ informoval Martin Ričány, hovorca Mestského úradu Piešťany 8 miles download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Len za prvé tri mesiace tohto roka dali Piešťanci do kontajnerov 3 000 kg elektroodpadu.

„Každý kontajner ma senzor na sledovanie naplnenosti a preto sa nám nestáva, že sú naše kontajnery preplnené Windows 7 ServicePack 1. Vďaka senzorom dokážeme efektívne vyprázdňovať len plné kontajnery. Každý občan si na základe QR kódy, ktorý sa nachádza na každej nádobe, môže stiahnuť aplikáciu na sledovanie naplnenosti kontajnera a ešte pred vyhodením elektroodpadu skontrolovať, či kontajner v jeho okolí je prázdny Download the descent icon. V prípade, že je plný, si na mape môže vyhľadať najbližší prázdny kontajner,“ uviedol Tomáš Štefančík zo spoločnosti ASEKOL.

Do červeno-bieleho kontajnera patria: videoprehrávače, DVD prehrávače, rádioprijímače, hi-fi veže, magnetofóny, domáce kiná, reproduktory, diaľkové ovládače, slúchadlá a pod.), videokamery, digitálne a analógové fotoaparáty vrátane príslušenstva (napr php 5.3. objektívy, blesky a pod.), výpočtová technika (napr. drobné počítače, notebooky, netbooky, karty, optické mechaniky, myši, klávesnice), faxy a záznamníky, telefónne prístroje (klasické, bezdrôtové, mobilné), tlačiarne, malé stolné kopírky, kalkulačky, herné konzoly, videohry vrátane ovládačov (joysticky, gamepady a pod.), elektrické hračky (napr. autodráhy, vláčiky, RC modely a pod.), batérie a akumulátory, CD, DVD nosiče.

Do červeno-bieleho kontajnera nepatria: monitory, televízory, žiarivky, výbojky, LED žiarovky a klasické žiarovky

Zdroj: piestany.sk

REKLAMA