Úvod Aktuality V župných centrách zaočkovali aj 300 ľudí s vážnymi diagnózami

V župných centrách zaočkovali aj 300 ľudí s vážnymi diagnózami

REKLAMA

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja sa proti ochoreniu COVID-19 očkovalo aj počas uplynulého víkendu (17.-18 Download the Android Studio sdk. apríla 2021).

Prvú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca dostalo 7205 ľudí, z toho 1716 v Dunajskej Strede, 1298 v Skalici a 4191 v Trnave Download the dailymotion video. Medzi zaočkovanými bolo aj 300 obyvateľov Trnavského kraja s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo diagnózou, ktorí sa registrovali do župnej databázy cez portál cakarenTT.SK omvs 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

„Pokračujeme v rýchlom tempe očkovania. Kapacity na uplynulý víkend sme naplnili po tom, čo ministerstvo zdravotníctva znížilo vekovú hranicu na 40 rokov Jeju Gothic Download. Od polovice februára sme zaočkovali už viac ako 48 tisíc ľudí a sme pripravení zaočkovať ďalších záujemcov v prípade dostatku vakcín. Očkovanie považujeme za najbezpečnejší a najefektívnejší spôsob, ako sa čo najskôr môžeme vrátiť k bežnému životu,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič 페인터 12 다운로드.

Registrácia cez centrálny formulár je otvorená pre všetkých záujemcov vo veku od 40 do 59 rokov. Cez cakarenTT.SK sa na očkovanie môžu jednoducho a rýchlo prihlásiť ľudia s vekom najmenej 18 rokov a s ťažkým zdravotným postihnutím alebo so závažnou, respektíve stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia Covid-19, ktorí pochádzajú z Trnavského samosprávneho kraja.

V piatok 16. apríla 2021 trnavská župa spustila aj výjazdovú očkovaciu službu. Spočiatku budú prostredníctvom nej zaočkovaní klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb. Následne aj imobilní obyvatelia a seniori, ktorí budú vybraní v spolupráci so všeobecnými lekármi a starostami.

Text a foto: Tlačová správa TTSK

REKLAMA