Connect with us

Novinky

V Ratnovskej zátoke sa uskutoční Black Swans Triatlon

Published

on

Reklama
Reklama

Cez predĺžený víkend 3. a 4. júla Piešťany opäť ožijú športom. Uskutoční sa tu totiž medzinárodne vyhľadávaný Black Swans Triatlon, ktorý bol pred dvoma rokmi vypredaný. Medzi pretekármi, ktorí si ho nenechali ujsť bol aj bývalý futbalista Filip Šebo či Michal Buček, triatlonista, ocenený medzinárodnou cenou fair play za záchranu života, ale i miestni triatlonoví borci.
Program a trasy sú zostavené tak, aby vyhovovali každému. Od začiatočníkov, cez amatérov až po profesionálov. Pre všetkých, ktorí si chcú triatlon vyskúšať, je v sobotu 3.7. pripravená trasa Sprint triatlonu, kde sa pláva 750 m, bicykluje 20 km a behá 5 km. Odvážnejší môžu skúsiť, taktiež v sobotu, Olympijský triatlon s dvojnásobnými vzdialenosťami. Štart prvej disciplíny plávania je určený na 10.00 h.
Na nedeľu 4.7. je plánovaná aj náročnejšia trasa polovičného Ironmana (1,9 km plávanie, 90 km bicykel, 21 km beh), kde je možné absolvovať aj štafetu alebo tzv. Akva-bike, kde sa len pláva a následne bicykluje. Štart plávania o hodinu skôr, o 9.00 h.
„Medailu získa za svoju odvahu každý, kto sa zúčastní. Pretekári navyše dostanú aj kvalitnú silikónovú plaveckú čiapku, fľašku ako i doplnky výživy ph balance a lahodný radler od Zlatého bažanta. To všetko budú mať v balíčku. Okrem toho si môžu vychutnať nezabudnuteľnú atmosféru na krásnom mieste s množstvom divákov, ovocné občerstvenie a výživu Enervit na trati ako aj po pretekoch a pripravujeme super ceny, pravdepodobne športtestery ako aj športové ceny z Exisportu či lahodné kávy z Classic Coffee“ povedala o pretekoch zakladateľka klubu Black Swans Triclub Piešťany Janka Beňačková.
Miesto štartu je plánované vo vynovenom areáli Wakesoul v Ratnovskej zátoke. Táto poskytuje uzatvorené plávanie vo Váhu, ale aj nádherné zelené trasy na bicykel a beh v okolí.
Pripravené je profesionálne zázemie s toaletami, reštauráciou a parkovaním. Nadštardardom po pretekoch budú masérske služby a regenerácia prístrojom mechanickej lymfodrenáže Reeboots.
Atmosféru počas pretekov doplní moderátor a určite aj diváci. Preteky sa budú riadiť podľa platných covid opatrení.
Zdroj: Tlačová správa Black Swans Triathlon

Populárne články