Úvod Koktail V Piešťanoch vyrástla zelená budova, zaujímavá je zvonku i zvnútra

V Piešťanoch vyrástla zelená budova, zaujímavá je zvonku i zvnútra

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V priemyselnej zóne Piešťan pribudla pred časom nová stavba, ktorú ste si už určite všimli. Ide o administratívne, vývojové a výrobné centrum spoločnosti Ekom, ktorého súčasťou je aj štvorposchodový parkovací dom Netmarble Sudden Attack. Zelená budova zaujme zvonku, ale z vnútra je ešte zaujímavejšia.


Spoločnosť EKOM vyrába ekologické kompresory, hlavne pre čistú dentálnu a lekársku techniku 소규모 아카시아 밴드 다운로드. V podobnom duchu sa pustila ako investor aj do realizácie svojho nového objektu, ktorým zvyšuje kapacitu svojho areálu v Piešťanoch.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Hlavná budova má obdĺžnikový pôdorys a je postavená ako zelená budova v ultranízkoenergetickom štandarde ld플레이어 다운로드. Teleso budovy tvorí obal okolo centrálneho átria, ktoré je nositeľom viacerých funkcií. Hlavne v lete slúži na odpočinok v tienistom prostredí s čerstvým vonkajším vzduchom ebs 연계교재 다운로드. Nemenej dôležitou úlohou átria je lepšie presvetlenie budovy denným svetlom. Počas dňa sem preniká prirodzené svetlo z oblohy, čo predstavuje osvetlenosť 3 000 až 10 000 luxov (na porovnanie: bežná kancelárska osvetlenosť je cca 300–400 luxov). 

Objekt dostane časom ešte ďalšiu piešťanskú dimenziu a tou je zeleň.  Okolo vonkajších stien  je nainštalovaný systém kovových lán, ktoré obopínajú otvorené fasádne plochy budovy a na ne časom vyrastú popínavé rastliny Download the car game. Tak sa účinnejšie zabráni prehrievaniu fasády a interiéru.

Ďalšie zaujímavosti o objekte, ktorý vyrástol vďaka úspešnej piešťanskej firme, sa dozviete v článku na stránke www.istavebnictvo.sk 윈도우 공식 다운로드. Pozrieť si tu môžete kompletnú fotogalériu, ale dozviete sa tiež viac o interiéri, či kontrole CO2 a zaujímavom systéme vykurovania.

-red- Zdroj: www.istavebnictvo.sk Foto: Tomáš Haverlík

 

REKLAMA