Úvod Koktail V Elektrárni inšpiratívne o ekológii

V Elektrárni inšpiratívne o ekológii

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Filmy, ktoré menia životný štýl, prichádzajú do Piešťan! Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v utorok 12. februára do Elektrárne Piešťany. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré vás prenesú prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu 킬러 분식 다운로드. Okrem jedinečných filmov z celého sveta sa môžete zúčastniť aj sprievodnej diskusie  Palmový olej a pytliactvo – Je Sumatra raj, alebo peklo na Zemi?.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Dopoludnie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy 도장 폰트 다운로드. Pokračujeme večerným programom pre širokú verejnosť, všetky vekové kategórie sú vítané! Filmový program od 16:00 do 21:30 h poskytne pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Objavte spolu s nami tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou alebo spolu s nami nájdite alternatívy jednorazových plastov Gyro3d download. Program začíname aj končíme prírodopisnými filmami vhodnými aj pre rodiny s deťmi.

Filmový večer je obohatený o zaujímavú diskusiu Palmový olej a pytliactvo – Je Sumatra raj, alebo peklo na Zemi?, kde nám Tomáš Šmátrala, člen projektu GREEN LIFE, o 18:00 priblíži problematiku vypaľovania dažďových pralesov kvôli plantážam palmy olejnej a tiež bezohľadného pytliactva.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja Harry Potter Mixed Blood Prince. V rámci celoročnej TOUR prinášame do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka festivalu Ekotopfilm – Envirofilm.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto v Piešťanoch v utorok 12. februára 2019 v Elektrárni Piešťany. Vstup voľný! Tešíme sa na vás 🙂

ELEKTRÁRŇA PIEŠŤANY
PROGRAM 

MEDVEDE Z KAMČATKY (SK DABING) RU/53′
16:00 – 16:55
Juhokamčatská federálna rezervácia sa často nazýva aj medvedí raj 리얼 레이싱 다운로드. Prírodopisný film meditatívneho typu sleduje 7 mesiacov dve medvedice a ich medvieďatá, odhaľuje tajomstvá ich každodenného života. Vďaka hudbe a ruchom prírody bez komentára, sa môžete úplne ponoriť do nádhernej divočiny, cítiť jej silu medzi sopkami, riekami a divokou zverou, a zároveň zakúsiť dôležitú hranicu, ktorú by človek nikdy nemal prekročiť.

PYTLIACKE PODSVETIE (SK TITULKY) US/48′
17:00 – 17:50
Priekopnícky dokumentárny film odhaľuje globálny syndikát, ktorý je hnacím motorom nelegálneho zabíjania nosorožcov 네이버 티비 캐스트 다운로드. Na čiernom trhu je ich roh jedným z najviac obchodovaných artiklov. Hlavné zločinecké syndikáty s ním obchodujú rovnako ako s drogami a zbraňami. Rohy dospelých jedincov majú hodnotu až $250 000. Miestni dedinčania, ktorí toto ohrozené zviera zabíjajú, dostávajú od dobre organizovaných zločineckých skupín len zlomok tejto ceny mysql manual. Čína vyhlásila svoj plán zakázať domáci komerčný obchod so slonovinou a rohmi za účelom ochrany ohrozených afrických druhov zvierat.

MIMO PLÁTNA | PALMOVÝ OLEJ A PYTLIACTVO. JE SUMATRA RAJ ALEBO PEKLO NA ZEMI?
18:00 – 18:55
Na ostrove Sumatra žijú 4 z 10 najohrozenejších druhov zvierat. Vo veľkom sa tu pestuje palmový olej – lacný zabiják, ktorým sa kŕmime každý deň 이젠 잊기로 해요 다운로드. Je všade okolo nás a ničí planétu a ľudské zdravie. Tomáš Šmátrala, člen projektu GREEN LIFE, nám porozpráva o problematike vypaľovania dažďových pralesov kvôli plantážam palmy olejnej a o bezohľadnom pytliactve. Činnosť tohto unikátného Česko-Slovensko-Indonézského projektu, pôsobiaceho na Sumatre, je zameraná na ochranu dažďového pralesa a ohrozených druhov zvierat ako sú tigre, slony a orangutani 신세계 쇼핑 다운로드. Rovnako sa dozviete aj o možnosti zapojenia sa do ochrany týchto nádherných oblastí a ich divokých obyvateľov.

PO ZÁRUKE (SK TITULKY) NO/52′
19:00 – 19:50
Ako ďaleko zájdete v Nórsku, ak sa budete stravovať výlučne potravinovým odpadom? Zdá sa, že dosť ďaleko. Potravinový odpad predstavuje pre malú zato bohatú krajinu obrovský problém, kde štvrtina potravín končí v smetnom koši 크롬 앱 다운로드. Štyria mladí aktivisti sa rozhodnú na situáciu upozorniť, a tak sa vydajú na cyklovýlet zo Severného mysu až na juh Nórska, zdolávajúc 3000 km dlhú trasu. Dajú si sľub, že sa budú stravovať len jedlom po záruke zo supermarketov, a čoskoro zistia, že vďaka potravinovému odpadu môžu žiť ako králi. Čo to ale vypovedá o ich krajine a našom spôsobe života?

SLAMKY (SK TITULKY) US/33′
19:50 – 20:25
Silný dokumentárny film o plastových slamkách a iných formách plastového odpadu, ktorý sa dostáva do našich vodných tokov a oceánov. Predstavuje jednotlivcov, skupiny a firmy po celom svete, ktoré sa snažia pomocou výchovy, osvety, spolupráce a rozvoja politiky znižovať používanie plastových slamiek využitím ich neplastových náhrad. Úvod zábavného a vzdelávacieho filmu patrí farebnej animácii a hlasu oscarového herca Tima Robbinsa.

ZRODENÉ Z OHŇA (SK DABING) AT/50′
20:30 – 21:30
Príbeh búrlivej sily Zeme, ktorá stvorila svet neopakovateľnej biodiverzity a krásy. Ostrovy na juhovýchode Ázie sú jedinečné oblasti s lezúcimi kengurami a boxujúcimi prasatami, kde sa vtáčatá liahnu priamo z popola vybuchujúcej sopky. Táto neopísateľná rôznorodosť je výsledkom zrážky dvoch celkom odlišných svetov a miliónov rokov evolúcie.

TS

REKLAMA