Úvod Aktuality Trnavská charita pomáha ľuďom bez domova zvládnuť pandémiu

Trnavská charita pomáha ľuďom bez domova zvládnuť pandémiu

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Mimoriadna situácia ohrozuje ľudí bez domova. Mnohí z nich stratili príležitostnú prácu a prišli tak o jediný príjem, nevedia si vybaviť sociálne dávky na úradoch, majú problém dostať sa k aktuálnym informáciám, aj  k oblečeniu 하프라이프 2 다운로드. Zvládnuť pandémiu pomáha v Trnave ľuďom bez domova Trnavská arcidiecézna charita.

Do nízkoprahového denného centra (Centrum pomoci človeku), ktoré prevádzkuje Trnavská arcidiecézna charita, prichádza každý pracovný deň asi 50 ľudí bez domova na raňajky 색상표 다운로드. Zároveň si tu môžu urobiť osobnú hygienu, oprať si veci a poradiť sa so sociálnym pracovníkom. V týchto dňoch je pre nich vstupenkou do centra negatívny výsledok z testovania na Covid19 필로미나의 기적 다운로드. „Klienti sa dávajú testovať pravidelne, vedia, že bez testu sa nedostanú k nám, ani do obchodu,“ hovorí garantka Centra pomoci človeku Mária Altoffová s tým, že práve pracovníčky centra im radia, na ktorých miestach a kedy sa môžu otestovať 축구 게임 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Ak by nefungovalo Centrum pomoci človeku, ľudia, ktorí žijú na ulici v Trnave, by si v tejto situácii nevedeli vybaviť dôchodok a ďalšie sociálne dávky, nedokázali by sa skontaktovať s úradmi, ktoré sú zatvorené, či s exekútorom Is old-fashioned ised. V centre klientom asistujú pri telefonátoch a mailovej komunikácii. Viacerí ľudia bez domova, ktorý využívajú služby tohto centra, stratili pre pandémiu prácu a s ňou aj ubytovanie. Na druhej strane sa mnohí klienti vďaka asistencii pracovníčok centra dokázali znova zamestnať.

Pre pandémiu sú momentálne zatvorené aj obchody s cenovo dostupným, noseným oblečením. Práve tie využívali často najnúdznejší. Aby charita klientom v tomto smere pomohla, vyhlasuje zbierky oblečenia. V zime takto pre núdznych zabezpečovala teplé bundy, aktuálne robí zbierku jarnej obuvi.

Priamo do terénu prichádzajú za ľuďmi v núdzi charitní streetworkeri. S teplým nápojom v rukách s nimi nadväzujú prvý kontakt, pýtajú sa na ich zdravotný stav a hovoria im o sociálnych službách, ktoré môžu využiť. „Aj vďaka streetworku majú títo ľudia prehľad o tom, čo sa aktuálne deje, aké pandemické opatrenia platia, čo musia dodržiavať,“ hovorí Patrik Bellay, koordinátor terénnej sociálnej služby krízovej intervencie (Streetwork).

Pandemická situácia ovplyvnila aj fungovanie streetworku. Predtým bolo v charitnom tíme dvanásť dobrovoľníkov a za klientmi chodili do terénu tri až štyrikrát za týždeň. Dnes robia streetwork štyria ľudia raz do týždňa. Mnohí dobrovoľníci sa totiž museli z vysokoškolských internátov v Trnave vrátiť domov, ďalší nechcú riskovať nákazu a ohroziť tak svoje okolie. „Robíme všetko pre to, aby sme službu zachovali a aby plnila svoje poslanie. Momentálne hľadáme nových dobrovoľníkov, ktorí posilnia náš tím,“ objasňuje Patrik Bellay.

Podľa záznamov, ktoré vedú pracovníci Trnavskej arcidiecéznej charity, žije na ulici v Trnave približne 260 ľudí bez domova. Od začiatku vypuknutia pandémie šíri Trnavská arcidiecézna charita medzi nimi osvetu, apeluje, aby dodržiavali opatrenia a chránili tak seba a okolie. Zamestnanci charity ušili a rozdali ľuďom bez domova v Trnave tisícky rúšok a ďalších ochranných prostriedkov.

Zdroj: Tlačová správa – TACH

REKLAMA