Úvod Aktuality Štartuje očkovanie proti covid-19 na Kúpeľnom ostrove

Štartuje očkovanie proti covid-19 na Kúpeľnom ostrove

REKLAMA

Prvé vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTtec podajú zdravotníci v Spoločenskom centre na Kúpeľnom ostrove v piatok 14. mája. Informovala o tom piešťanská radnica, ktorá na zriadení veľkokapacitného vakcinačného centra spolupracuje s Trnavským samosprávnym krajom a Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany Fashion of Christ.

Ľudia, ktorí si na Kúpeľný ostrov prídu dať pichnúť vakcínu proti ochoreniu covid-19, môžu v blízkosti Spoločenského centra SLKP parkovať jednu hodinu zadarmo 식품공전 2019 다운로드. Veľkokapacitné očkovacie centrum má sedem registračných staníc, päť očkovacích kójí a dve desiatky členov personálu. Jeho kapacita je 1 600 ľudí denne Download Angelic Magazine.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Na sociálnej sieti Facebook to oznámilo mesto Piešťany, ktoré sa podieľa na zabezpečení fungovania veľkokapacitného očkovacieho centra spolu s Trnavským samosprávnym krajom Download the band band. Priestory a odborný zdravotnícky personál poskytujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany.

„Kúpele Piešťany okrem poskytnutia priestorov pre očkovanie, zabezpečujú zdravotnícky personál a kompletnú administratívnu techniku a materiálne vybavenie centra,“ informovala radnica mobile naver videos. Dohľad nad bezpečnosťou a usmerňovanie dopravy pred centrom bude mať na starosti Mestská polícia mesta Piešťany spolu s Ochranou kúpeľov.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo veľkokapacitné očkovacie centrum v Piešťanoch otvoriť. Veľké poďakovanie patrí Trnavskému samosprávnemu kraju za to, že sa rozhodol otvoriť ho práve v našom meste. Ďakujem aj SLK Piešťany za poskytnutie priestorov a zabezpečenie chodu centra,“ uviedol primátor Peter Jančovič a dodal: „Výhodou kúpeľného mesta je aj to, že vieme na podobné situácie rýchlo reagovať, promptne dokážeme zabezpečiť priestory a dostatok zdravotníckeho personálu. Teší ma, že sme vedeli župe vyjsť s požiadavkou otvorenia centra v ústrety.“

Mesto Piešťany zároveň informovalo, že dobrovoľníci, ktorí chcú pomôcť pri zabezpečení očkovania, sa môžu hlásiť e-mailom na: imiskovicova@sk.ensanahotels.com.

Vstup do vakcinačného centra centra je bezbariérový. Fungovať bude štyri dni v týždni – vo štvrtok, v piatok a v sobotu od 8.00 do 18.00 h a v nedeľu od 8.00 do 13.00 h. Adresa je Spoločenské centrum (Kongresové centrum), Kúpeľný ostrov 4445, Piešťany. Tí, ktorí chcú prísť autom, musia prejsť cez rampu na Kúpeľnom moste v obci Banka. Nižšie nájdete mapu, ktorá zobrazuje cestu autom k vakcinačnému centrum, ak prichádzate do Piešťan z diaľnice.

VEĽKOKAPACITNÉ OČKOVACIE CENTRUM
Spoločenské centrum (Kongresové centrum), Kúpeľný ostrov 4445, Piešťany

👉očkuje sa…

Posted by Mesto Piešťany on Thursday, May 13, 2021

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA