Úvod Aktuality Sochu Ľudovíta Wintera je už ako nová

Sochu Ľudovíta Wintera je už ako nová

REKLAMA

Nevábny vzhľad sochy Ľudovíta Wintera, ktorú začiatkom mája po takmer dvoch rokoch opäť osadili na Kolonádový most, vyvolával v uplynulých dňoch otázky okoloidúcich Premier Pro 2.0. Nevábny vzhľad bol spôsobený ošetrovaním povrchu sochy, vo štvrtok (10. júna) ráno už bola ako nová.

„Povrchová vrstva bronzovej sochy Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste niesla známky poškodenia, pričom vzniklo podozrenie na obliatie neznámou látkou Smurf game. Z tohto dôvodu pristúpil autor sochy Mgr. art. Roman Hrčka, ArtD. k odbornému ošetreniu povrchu sochy,“ informovala Katarína Hallová z občianskeho združenia ProWinter, ktoré zorganizovalo verejnú zbierku na toto sochu budovateľa piešťanských kúpeľov 한글 815 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Autor prvú fázu čistenia sochy realizoval v sobotu 5. júna. Následne jej nevábny vzhľad začal vyvolávať otázky okoloidúcich. Pýtali sa, čo sa stalo Tudors. Podľa Kataríny Hallovej bolo potrebné vrstvu patiny a vosku ešte dočistiť. To autor sochy urobil v stredu 9. júna a vo štvrtok už bola socha Ľudovíta Wintera ako nová 한글2007 그리기마당 다운로드.

Dielo Romana Hrčku na Kolonádovom moste slávnostne odhalili 11. mája 2019, čím sa zavŕšilo štvorročné úsilie občianskeho združenia ProWinter, zhotoviť pamiatku Ľudovítovi Winterovi.

Kvôli rekonštrukcii Kolonádového mosta sochu v auguste 2019 premiestnili pred liečebný dom Irma na Kúpeľnom ostrove. V súvislosti s neodbornou manipuláciou bola v novembri 2020 poškodená. Po následnej oprave sa vrátila späť na pôvodné miesto v máji tohto roka.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA