Connect with us

Aktuality

Príčinou krkolomnej jazdy v Beckove bol alkohol

Published

on

Reklama
Reklama

Novomestskí dopravní policajti vyšetrujú nehodu, ku ktorej došlo vo štvrtok (20. mája) po polnoci v obci Beckov.
„Pri prejazde križovatkou smerom na miestnu komunikáciu pravdepodobne v dôsledku nevenovaniu sa vedeniu vozidla vyšiel s vozidlom vľavo mimo cestu a narazil do stromu. Po náraze bol odhodený do dopravnej značky. Po náraze do značky prešiel s vozidlom naprieč cestou pred jedným z rodinných domov narazil do kopy dreva, ktoré mal jeho majiteľ uskladnené v blízkosti svojho domu. Pri dopravnej nehode sa vodič ľahko zranil,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.
Dôvod tejto krkolomnej jazdy bol policajtom jasný po vykonaní dychovej skúšky vodiča Citröenu. Nafúkal 0,98 mg/l, čo predstavuje 2,04 promile alkoholu.
Na vozidle a poškodenom dopravnom značení vznikla škoda predbežne vyčíslená na asi 1500 eur.
Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania. Každopádne vodiča neminie obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
„Znova apelujeme na vodičov, aby nezabúdali, že v momente, keď si sadnú za volant, majú zodpovednosť nielen za svoj život a svoje zdravie, ale aj za životy a zdravie spolujazdcov a aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Túto zodpovednosť si však treba uvedomiť skôr, ako sadnete opití za volant, pretože zdôvodňovať po spôsobenej tragédii, že ste nechcel nikomu ublížiť. Na to je už príliš neskoro,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Populárne články