Úvod Aktuality V suteréne domu na Banke sa rozpútal požiar, likvidovali ho dve desiatky...

V suteréne domu na Banke sa rozpútal požiar, likvidovali ho dve desiatky hasičov

0
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

V stredu 11. januára okolo tretej hodiny popoludní sa z domu v obci Banka začal valiť hustý čierny dym. Okoloidúca žena privolala hasičov, muž rozkopol bránu a spolu sa išli presvedčiť, či sa vnútri nikto nenachádza. Majiteľka, našťastie, nebola v tej chvíli doma.

IMG_4913 „Počas výjazdu na Sĺňave nám bola nahlásená nová udalosť – požiar domu v obci Banka. Išlo o požiar dvoch miestností v suteréne rodinného domu, kde pravdepodobne došlo ku skratu elektroinštalácie. Na likvidáciu bol použitý jeden vysokotlaký prúd, jeden C prúd a na odvetrávanie priestorov pretlaková ventilácia,“ povedal pre PNky.sk veliteľ zásahu Daniel Valkovič. Pre silné zadymenie museli hasiči počas zásahu používať autonómne dýchacie prístroje.

REKLAMA
ON Semi3
ON Semi 2
ON Semi 1

Keďže hasičské autá blokovali časť cesty, premávku riadili policajti. Okrem piatich profesionálnych hasičov z Piešťan zasahovali aj dvaja príslušníci z Hlohovca, piati členovia Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Moravany nad Váhom a šiesti hasiči z DHZ Pobedim. Hasiči vyčíslili škody predbežne na dvetisíc eur.

Pozrite si autentické zábery:

-vv-

REKLAMA

BEZ KOMENTÁROV

NAPÍSAŤ KOMENTÁR