Úvod Kultúra Pomohli ste obnoviť Prírodné kino? Prihláste sa

Pomohli ste obnoviť Prírodné kino? Prihláste sa

REKLAMA

Úvodné premietanie v obnovenom amfiteátri Prírodného kina sa uskutoční vo štvrtok 20. augusta a bude venované dobrovoľníkom, ktorý tento areál pomohli znovu oživiť Super Bunnyman. Ak patríte medzi nich a ešte ste nedostali pozvánku, kontaktujte iniciátora brigád Michala Fialu na e-mailovej adrese michal.fiala.dino@gmail.com Helix Jump.

Naposledy si diváci v piešťanskom Prírodnom kine užili filmovú projekciu v auguste 1997. S obnovou areálu na okraji mestského parku, za Kultúrno-spoločenským centrom Fontána, začali dobrovoľníci v januári 2015 More than 2 gigsed. Množstva brigád sa zúčastnilo vyše 170 ľudí. Nie na každého z nich majú organizátori slávnostného znovuotvorenia kontakt.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Napriek tomu, že úvodná projekcia naplánovaná na 20 Camera raw 9.1.1. augusta, bude poďakovaním všetkým, ktorí k obnove Prírodného kina prispeli, otvorená je aj pre širokú verejnosť. Na programe je nemá komédia Milenky starého kriminálnika, v ktorej stvárnil dve postavy legendárny Vlasta Burian liveleak video.

Tím odborníkov Národného filmového archívu Praha zrealizoval technicky aj časovo náročnú rekonštrukciu filmu, ktorej výsledkom je nová, vysokokvalitná digitálna kópia. K zreštaurovanej filmovej kópii skomponovali nový hudobný sprievod členovia hudobného zoskupenia Neuvěřitelno. Toto trio hrá k premietaniu svoju nadžánrovú hudbu vždy naživo. Starý nemý film vďaka tomu ožije vo svojej originalite podobne ako dlho neprístupný amfiteáter Prírodného kina.

Mená dobrovoľníkov a názvy firiem, ktoré pomohli oživiť Prírodné kino, uverejnilo na svojej web stránke Mesto Piešťany.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA