Úvod Aktuality Polícia upozorňuje na falošných asistentov pri sčítaní obyvateľov

Polícia upozorňuje na falošných asistentov pri sčítaní obyvateľov

REKLAMA

Na Slovensku prebieha od 15. februára do 31. marca Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021, prvý raz v histórii plne elektronicky. Ľudia sa sčítavajú sami alebo s pomocou blízkej osoby day day. Podmienkou je mať k dispozícii počítač, tablet alebo mobil s pripojením na internet.

Ak sa obyvateľ nemôže alebo nevie sčítať sám, na splnenie tejto povinnosti bude môcť využiť asistované sčítanie 고독한 미식가 시즌5 다운로드. V každej obci alebo meste budú kontaktné miesta, kde obyvateľovi so sčítaním pomôže asistent. Na takéto miesto je ale potrebné sa osobne dostaviť Mid 24 o'clock download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
Knebl
PN Taxi

Obce a mestá pamätali aj na chorých a imobilných obyvateľov, ktorí sa nemôžu alebo nevedia sčítať elektronicky, ani sa dostaviť na kontaktné miesto Office365 Excel Download. Tí budú môcť telefonicky požiadať mobilných asistentov, aby ich za účelom sčítania navštívili.

„A práve pri asistenčnom sčítaní odporúčame byť zvlášť opatrný 큐라 프로그램 다운로드. Mohli by to zneužiť podvodníci, vydávajúci sa za mobilných asistentov,“ povedal Michal Slivka hovorca Prezídia Policajného zboru.

Asistenčné sčítanie bude prebiehať od 1. apríla a do 31. októbra 2021. Polícia upozorňuje najmä seniorov, aby boli obozretní voči neznámym osobám. Mohli by ich telefonicky alebo osobne kontaktovať podvodníci a ponúkať pomoc pri elektronickom sčítaní alebo asistenčnom sčítaní.

„Odporúčame všetkým, ktorí potrebujú pomoc pri elektronickom sčítaní, aby žiadali o pomoc iba svojich príbuzných, prípadne známych, ktorých poznajú a ktorým dôverujú. Vyzývame obyvateľov, ak sa nemôžu alebo nevedia elektronicky sčítať sami alebo s pomocou blízkych, aby sa pri asistenčnom sčítaní osobne dostavili na zriadené kontaktné miesta obce, či mesta, kde ich sčíta stacionárny asistent alebo telefonicky kontaktovali obec alebo call centrum a požiadali o pomoc pri sčítaní, kde ich mobilný asistent príde sčítať priamo do ich bydliska,“ dodal hovorca.

Mobilných asistentov sčítania stanovuje obec alebo mesto. Budú sa povinne preukazovať príslušným preukazom. Obyvatelia si s nimi najskôr dohodnú presný čas príchodu. V telefonáte sa dozvedia aj meno a priezvisko mobilného asistenta, aby podvodníkom zabránili kontaktovaniu pod zámienkou, že sú mobilní asistenti alebo inej pomoci pri sčítaní. Podvodníkom nejde o pomoc, ale o to, aby sa dostali do príbytku obete a okradli ju o cennosti a peniaze. Nepohrdnú ani osobnými dokladmi, ktoré by mohli zneužiť.

Zdroj: Tlačová správa – Prezídium PZ

REKLAMA