Úvod Aktuality Po Váhu sa budú v auguste preháňať vznášadlá

Po Váhu sa budú v auguste preháňať vznášadlá

REKLAMA

V auguste sa v Piešťanoch uskutočnia Majstrovstvá Európy vznášadiel a Majstrovstvá Slovenska rýchlostných člnov, informovala o tom radnica s odvolaním na organizátorov 인텔리j 무료 다운로드.

Vznášadlá sa budú po rieke Váh preháňať blízko lodenice TJ Sĺňava, oznámilo mesto Piešťany, ktoré na svojej web stránke pridalo šampionát do kalendára plánovaných podujatí 수능 영단어 다운로드. Uskutoční sa 14. a 15. augusta 2021. Organizátori z Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany majú prisľúbenú účasť 35 pretekárov, ktorí budú súťažiť v 7 kategóriách 아이리스 17 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Prvé podobné podujatie sa konalo v Piešťanoch už v roku 1961, hneď ako vznikol Oddiel vodného motorizmu TJ Sĺňava Piešťany. Prvou akciou klubu bolo usporiadanie Veľkej letnej slávnosti na vode (Benátska noc) 16.9.1961, po ktorej už nasledovali prvé oficiálne preteky motorových člnov a klzákov, ale pretekali aj pramice, útočné člny, športové člny a tým bol založený pretek o Modrú stuhu Piešťan 24.9.1961 easeus todo backup.

Vodní motoristi  až do roku 1992, usporiadali 17 ročníkov Modrej stuhy Piešťan, v rámci ktorej sa konali aj M ČSSR, M SSR a M SR, Memoriál Karola Thýra a prvý Medzinárodný pretek v Piešťanoch, v roku 1972 Seongnam City Health Center.

Od roku 1986 začali v Piešťanoch ako prví na Slovensku a aj bývalej ČSSR usporadúvať preteky vznášadiel. Do roku 1992 to bola pravidelne Veľká cena Slovenska a vždy ako jedno kolo ME vznášadiel. Kvôli ochrane prírody boli v ďalších rokoch preteky na Sľňave zrušené. Piešťanci sa však nevzdali a organizovali ich v iných lokalitách, či už v Trenčíne, alebo v Námestove na Oravskej priehrade.

Zdroj: piestany.sk

REKLAMA