Úvod Koktail Nadšenci vojenskej histórie pripomenú vylodenie v Normandii

Nadšenci vojenskej histórie pripomenú vylodenie v Normandii

REKLAMA

Operácia Overlord v júni 1944 otvorila západný front, pomohla rozdeliť vojenskú silu nacistického Nemecka a urýchliť jeho porážku Download chrome videos on your phone. Klub vojenskej histórie Red Eagles pripomenie túto udalosť počas druhého augustového víkendu v Krakovanoch.

Podujatie má názov Historický deň v Normandii a jeho súčasťou bude celodenná prezentácia dobového tábora počas operácie Overlord, výstava dobových zbraní a výstroje vojakov 505 Evil Ward. pluku 82. výsadkovej divízie, ukážka streľby z paravýsadkárskeho kanónu M3 37mm, ukážka poradovej prípravy členov KVH Red Eagles, ale aj rezentácia Army Nurse Corps – zdravotné sestry v americkej armáde ShadowGun.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Podujatie Historický deň v Normandii sa uskutoční 8. a 9. augusta od 9.00 do 17.00 h na Železničnej ulici číslo 6 v Krakovanoch. Ďalšie informácie nájdete vo facebookovej udalosti orbit or beat 다운로드.

Klub vojenskej histórie KVH Red Eagles, ktorý je organizátorom podujatia, sa zameriava na dejiny 2. svetovej vojny. Jeho členovia predstavujú jednotku americkej 82 Download the day you accidentally found it. výsadkovej divízie, ktorá sa zapojila do operácie Overlord známej pod názvom Deň D. Tá bola jednou z najväčších na západnom fronte. Začala sa 6. júna 1944, otvorila západný front a urýchlila porážku nacistického Nemecka.

-red-

REKLAMA