Úvod Koktail Nadchádzajúci víkend sa v Piešťanoch ponesie v znamení jabĺk

Nadchádzajúci víkend sa v Piešťanoch ponesie v znamení jabĺk

REKLAMA

„Červené jabĺčko vo vrecku mám …“ si budú spievať deti, ktoré prídu v sobotu 21. októbra popoludní na Winterovu ulicu. Rezort Piešťany v spolupráci s Mestom Piešťany a reštauráciami Zuckmann Villa, Le Griffon, U Páva a lokálnym dodávateľom ovocia firmou Plantex pripravujú jablkové popoludnie vrámci gastronomického jablkového trojdnia s názvom Jablkové dni v Piešťanoch, ktoré začína už v piatok 20 Little Princess Sofia. októbra a potrvá do nedele 22. októbra.

Reštaurácie pripravujú na víkend šťavnaté menu a špeciality, v ktorých budú hrať prím jablká 설레임 에디션 다운로드. V sobotu popoludní medzi 15:00 h a 17:00 h sa na pešej zóne uskutočnia sprievodné aktivity, ktoré iste potešia malých i veľkých. Aranžérky zo záhradného centra Charvát tematicky vyzdobia Winterovu ulicu, kde súčasťou bude zaujímavý fotopoint it now. Firma Plantex predstaví druhy jabĺk i stromov pestované v ich sadoch, deti budú môcť ochutnať koláčiky, ale taktiež si vyrobiť vlastné jabĺčko z látky s členkami patchworkového klubu, či jabĺčko z hliny s keramikárkou Janou Bayerovou a rezbár Marián Detko nachystal jabĺčka z dreva, ktoré budú môcť deti taktiež dodekorovať 컴바둑 다운로드. V prípade pekného počasia poteší návštevníkov i Folklórny súbor zo ZŠ M.R. Štefánika pod vedením Patrície Kočárikovej.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Nielen gurmánov iste zaujme ponuka reštaurácií zameraná na jablkové špeciality Stream download. V Zuckmann Ville sa bude podávať od piatku 20. októbra do nedele 22. októbra. Pochutiť si budete môcť na Bravčovom steaku s pikantným jablkovým chutney masterpiece image. Ako dezert pripravujú kuchári v tomto podniku ťahanú jablkovú štrúdľu, ku ktorej si môžete dať nápoj Horúce jablká, či Jablkový Cider thermometer.
Reštaurácia Le Griffon vám počas víkendu 21. a 22. októbra ako predjedlo pripraví Gratinované jablko plnené kačacou pečienkou s portskou omáčkou, ďalej Jemne pikantnú jablkovo-mrkvovú polievku a ako hlavné jedlo sa budú podávať Grilované kačacie prsia na jablkovej omáčke s domácimi zemiakovými kroketami Eternal Light. Dezert si môžete vybrať – teplú Jablkovo pšenovú kašu s farebným jablkovým pyré, alebo Jablkovo-makovú bezlepkovú tortu. V piatok dostanú zákazníci k štandardnému obedovému menu šťavnaté jabĺčko namilk sikimi magician's group.

V pivárni U páva budú v sobotu a nedeľu ponúkať Kurací špíz s jablkami a slaninkou na čiernom pive podávaný s opekanými zemiakmi. Pozrieť si tu budete môcť tiež výstavu výtvarných prác detí zo Základnej školy na Brezovej ulici a detí z materských škôl na tému jablko Linux YouTube download. Každý je srdečne pozvaný na prehliadku tvorby ich šikovných rúk. I vaše deti môžu priniesť namaľované jabĺčka a dostanú jablkové prekvapenie!

Okrem pohladenia chuťových pohárikov výbornými jablkovými špecialitami v Zuckmann Ville, v Le Griffone, alebo U páva, budete mať možnosť si taktiež zasúťažiť o ceny od partnerov podujatia. Stačí, ak navštívite aspoň jednu z účastníckych reštaurácií, objednáte si jedlo z ponuky menu vrámci Jablkových dní, kreatívne ho odfotíte a „postnete“ na facebookovú stránku https://www.facebook.com/visitpiestany.sk/. Termín pridania fotky je do 23.10.2017, kedy sa uskutoční žrebovania výhercov.
TS Rezort Piešťany

REKLAMA