Úvod Aktuality Na výber strednej školy majú deviataci už len týždeň

Na výber strednej školy majú deviataci už len týždeň

REKLAMA

Na výber strednej školy majú súčasní deviataci čas už len do 8. apríla 2021. Ich zákonní zástupcovia oznamujú rozhodnutie riaditeľom základných škôl 가톨릭성가 악보 다운로드. Trnavská župa ponúka pestrú paletu študijných a učebných odborov na svojich 45 stredných školách.

„V novom školskom roku môžeme prijať 3.721 žiakov, čo je o 154 viac ako sme mali v pláne tento rok 파스포투트 다운로드. Počet miest sme navýšili predovšetkým na stredných zdravotníckych školách, ktoré môžu prijať až o 31 praktických sestier viac. Otvárame dva nové odbory – prevádzkový chemik na SOŠ chemickej v Hlohovci a odbor informačné a digitálne technológie na SPŠ elektrotechnickej v Piešťanoch,“ informoval riaditeľ odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda 세이부축구 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Najviac študijných miest je na stredných odborných školách, konkrétne 2.660. Nasledujú gymnázia s počtom 706 žiakov a stredné zdravotnícke školy s 265 miestami 카카오 게임 다운로드. Župné stredné športové školy môžu prijať 90 deviatakov.

Najväčší záujem majú žiaci o štúdium v študijných odboroch gymnázium, obchodná akadémia, bilingválne gymnázium, elektrotechnika a hotelová akadémia 드렁큰 타이거 편의점 다운로드. Zvýšený záujem registruje trnavská župa o odbory barbier a agropodnikanie-kynológia.

Až 25 škôl ponúka možnosť zapojenia sa do systému duálneho vzdelávania, pričom tento počet neustále rastie. Župa žiakov motivuje balíkom výhod, ktorý obsahuje štipendiá či bezplatné cestovanie v prímestských autobusoch.

Bilingválne štúdium ponúka päť stredných škôl, z toho tri gymnáziá a dve obchodné akadémie.

Prehľad stredných škôl je dostupný v online brožúre Kam na strednú.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK

 

REKLAMA