Úvod Aktuality Na Kúpeľnom ostrove zaočkujú 1 350 ľudí za deň

Na Kúpeľnom ostrove zaočkujú 1 350 ľudí za deň

REKLAMA

V piatok 14. mája 2021 trnavská župa zriadila svoje piate veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa v Piešťanoch, na Kúpeľnom ostrove New Roll. Počas úvodného dňa v ňom bude zaočkovaných 1.350 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech. Otvorenia sa zúčastnil trnavský župan Jozef Viskupič, štátni tajomníci Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Jana Ježíková a Kamil Száz, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič a generálny riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Andreas Schuster Download Diz Final Aworth.

„Dnes sme otvorili ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrum. Ako sme sľubovali, možnosť nechať sa zaočkovať približujeme ľuďom your voice to show. Piate centrum v poradí sme umiestnili v piešťanskom okrese, ktorý je z pohľadu demografie našim najstarším. Za spoluprácu ďakujem piešťanským kúpeľom,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič wifi 업로드 다운로드.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Zdravotnícky personál a priestory zabezpečujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Centrum, ktoré sa nachádza v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov na Kúpeľnom ostrove 13 v Piešťanoch, disponuje siedmimi registračnými pultami a piatimi kójami redhat linux. Denná kapacita centra je 1.350 zaočkovaných. Organizačnú a materiálno-technickú stránku má na starosti trnavská župa. Centrum bude fungovať od štvrtka do soboty medzi 8:00 a 18:00. V nedeľu bude bývať otvorené od 8:00 do 13:00.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo veľkokapacitné očkovacie centrum v Piešťanoch otvoriť. Veľké poďakovanie patrí Trnavskému samosprávnemu kraju za to, že sa rozhodol otvoriť ho  práve v našom meste. Ďakujem aj SLK Piešťany za poskytnutie priestorov a zabezpečenie chodu centra,“ uviedol Peter Jančovič, primátor mesta Piešťany a dodal: „Výhodou kúpeľného mesta je aj to, že vieme na podobné situácie rýchlo reagovať, promptne dokážeme zabezpečiť priestory a dostatok zdravotníckeho personálu. Teší ma, že sme vedeli župe vyjsť s požiadavkou otvorenia centra v ústrety.“

Župa bude počas najbližšieho víkendu podávať druhú dávku vakcíny od AstraZeneca na stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave. Vakcína Pfizer/BioNTech bude okrem Piešťan podávaná počas nedele na stredných zdravotníckych školách a v športovej hale na Rybníkovej v Trnave, kde je vyčlenená kapacita aj na podávanie vakcíny Moderna.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK/Mesto Piešťany Foto: Martin Palkovič

REKLAMA