Úvod Aktuality Moravany: Váh premenil polia na jazerá

Moravany: Váh premenil polia na jazerá

REKLAMA
Esesko

V sobotu 29. apríla večer mali moravianski dobrovoľní hasiči plné ruky práce. Neudržiavaný kanál s nefunkčným priespustom zhruba pol kilometra od koryta Váhu nestačil odvádzať vodu z rieky Sketch-Up Pro8. Výsledkom boli hektáre zaplavených polí v okolí a pod vodou skončila aj štrková cesta, ktorá slúži družstvu. V najnižšom mieste postavili hasiči protipovodňové zábrany, aby ochránili obývanú štvrť 윈도우 라이브메일 2012 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Odtokový kanál, v ktorom bežne býva vody najviac po členky, je naplnený takmer do výšky dvoch metrov freemind. „O piatej bolo v tomto kanáli ešte o trištvrte metra vody menej. Keď som potom volal hasičov, rozdiel hladiny a cesty bol asi štyridsať centimetrov gta5 Thanos mode download. Keď sa voda dostane za cestu, kde sú nové domy, je koniec,“ prezradil Moravanec bývajúci neďaleko. Za posledných sedem rokov si na záplavu v takomto rozsahu nespomína 넷마블 모두의쿠키 다운로드.

Kritické miesta obhliadol starosta obce Peter Hulman aj moravianski hasiči. „Spravili sme zábrany v najnižšom bode, aby sme zabránili pretečeniu kanálu. Podľa prognóz by mala hladina klesať, nie je dôvod na paniku,“ ubezpečoval obyvateľov na mieste predseda Dobrovoľného hasičského zboru Moravany nad Váhom Tomáš Wagner. Podľa miestnych reagovali zamestnanci Povodia Váhu na vzniknutú situáciu veľmi neskoro Free gospel choir mp3. Aké škody vznikli na plodinách, bude zrejmé po vyschnutí naplavenej vody.

Situácia pri moravianskom brehu Váhu v sobotu popoludní

-text a video: vv, foto: čitateľka-

REKLAMA