Úvod Aktuality Lido je chránené, návštevníkov o tom informujú nové tabule

Lido je chránené, návštevníkov o tom informujú nové tabule

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Do južnej časti Vážskeho ostrova majú vozidlá zakázaný vjazd a parkovanie už od konca septembra minulého roka. Mesto tam teraz nechalo osadiť tabuľky, ktoré o tom návštevníkov Lida informujú Download the Bible for free.

Piešťanské mestské zastupiteľstvo v auguste 2020 schválilo návrh všeobecne záväzného nariadenia, ktorým sa vyhlasuje obecné chránené územie Lido Isaac Rivers free download. Rozprestiera sa medzi južným cípom Vážskeho ostrova približne po úroveň Hornej hate pri golfovom ihrisku. Západno hranicou je val a východnou tok Váhu Pokemon Quest.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Na ploche s rozlohou 8,2 hektára je od konca septembra zakázané vchádzať a parkovať s motorovými vozidlami, táboriť aj nocovať. Nesmú sa tam voľne pohybovať psi, na ich venčenie je aj naďalej vyhradený chodník pri Biskupickom kanáli v úseku od Húpacieho mosta po kynologický areál Itus River. Dodržiavanie nariadenia má kontrolovať Mestská polícia Piešťany.

O pravidlách, ale aj o dôvodoch ochrany tohto územia, informujú tabule, ktoré pri Húpacom moste nechala tento týždeň osadiť radnica 백의성 연애 증후군 다운로드. Zdržanie zapríčinilo vybavovanie povolení. Samospráva sa ešte predtým musela na vyhlásení obecného chráneného územia dohodnúť s majiteľmi dotknutých pozemkov. Val a brehy Lida sú majetkom štátu, v správe ich má Slovenský vodohospodársky podnik. Ostatné parcely s približnou výmerou 73 000 m2 vlastnia Slovenské liečebné kúpele Piešťany.

„Chceme, aby tam ľudia chodili, aby sa tam cítili dobre. Chceme, aby to nebolo parkovisko,“ povedal primátor Peter Jančovič v diskusii k návrhu všeobecne záväzného nariadenia počas rokovania metského zastupiteľstva koncom augusta minulého roka. „Opekanie nie je zakázané,“ doplnil ho vtedy predkladateľ návrhu Marián Ondrišík z Odboru životného prostredia Mestského úradu Piešťany.

Lido z časti tvorí vŕbovo-topoľový nížinný lužný les. Tento typ patrí z faunistického hľadiska medzi najdôležitejšie biotopy na Slovensku.

Viaceré druhy vtákov žijúcich na tomto území patria k druhom európskeho významu. Spomedzi cicavcov sú vzácne netopiere. Na Lide zaznamenali výskyt až piatich druhov. Obojživelníky zastupujú napríklad skokan štíhly a jašterica zelená.

 

REKLAMA