Úvod Aktuality Krajské zastupiteľstvo sa venovalo očkovaniu aj výstavbe novej nemocnice

Krajské zastupiteľstvo sa venovalo očkovaniu aj výstavbe novej nemocnice

REKLAMA

Druhé zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja v roku 2021 sa uskutočnilo v stredu 24. marca prostredníctvom videokonferencie Need for Speed Edge. Rámované bolo témou očkovania proti ochoreniu Covid-19 a rozvojom zdravotníctva v župe. Témou bolo aj nakladanie s majetkom, či rozvojom športovej infraštruktúry stredných škôl 칠협오의 다운로드.

Predmetom rokovania poslancov bola informácia o priebehu očkovania v troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách. „Doteraz sme pred vírusom ochránili už takmer 27.500 záujemcov vďaka 28 očkovacím tímom Download Crackapp. Minulý týždeň sme predstavili očkovaciu stratégiu, ktorá počíta so štyrmi fázami – pilotnú, vysokokapacitnú, útlmovú a individuálnu yixin 다운로드. Druhá fáza sa začne buď potrebou podania druhej dávky vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, respektíve dodaním násobne väčšieho počtu vakcín nového druhu, napríklad z portfólia Johnson & Johnson 키위디스크 맥 다운로드. Na spoluprácu sme prizvali aj primátorov všetkých okresných miest,“ povedal v tejto súvislosti trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že župa v najbližších dňoch predstaví aj systém na prihlasovanie sa náhradníkov. Možnosť nechať sa zaočkovať dostanú aj skupiny ľudí definované vyhláškou Ministerstva zdravotníctva SR.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Nástrojom na rozvoj zdravotníctva v kraji sa stane aj poskytovateľ zdravotnej a zdravotno-sociálnej starostlivosti s názvom Zdravá župa, s.r.o. Okrem zabezpečovania očkovania po administratívnej a procesnej stránke bude poskytovateľ v blízkej budúcnosti pokrývať nedostatkové špecializácie. Zastrešovať bude aj zdravotnú a sociálnu starostlivosť pre doliečovaných, chronicky ťažko chorých a zomierajúcich pacientov, pričom bude spolupracovať aj s Fakultnou nemocnicou Trnava.

Na rokovaní zastupiteľstva vystúpil riaditeľ nemocnice Vladislav Šrojta, ktorý informoval o pláne výstavby novej budovy nemocnice v jej súčasnom areáli. Prostriedky na tento účel by mohli byť vyčlenené v rámci Plánu obnovy a odolnosti. Poslanci tento zámer podporili.

Krajské zastupiteľstvo rozhodlo aj o vyhlásení dotačnej výzvy na prilákanie nových a mladých lekárov do kraja. Až 400 tisíc eur je určených na poskytovanie príspevkov s cieľom systémovo zvýšiť počet všeobecných lekárov pre deti, dorast a dospelých, s nedostatkom ktorých župa dlhodobo zápasí. Výzva bude otvorená celoročne, žiadosti bude možné podávať elektronicky.

Zdroj: Tlačová správa TTSK

REKLAMA