Úvod Aktuality Krajinský most aj lávku začínajú opravovať naraz

Krajinský most aj lávku začínajú opravovať naraz

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Rekonštrukcia spodnej časti Krajinského mosta po niekoľkomesačnej prestávke pokračuje od utorka 21. júla. Investorom je Trnavský samosprávny kraj, ktorý už získal peniaze aj na opravu cesty medzi mostom a horským priechodom Havran volume booster. Stavebné práce začínajú aj na lávke pri Krajinskom moste. Mesto Piešťany, ktorú ju má v správe, informovalo, že potrvajú pol roka.

Začiatkom apríla bola prerušená modernizácia spodnej časti Krajinského mosta a cesty v obci Banka 세카이노 오와리 다운로드. Ide o projekt za 2 mil. eur, ktorý trnavská župa spolufinancuje z eurofondov. Prestávku spôsobilo vyhlásenie mimoriadnej situácie v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 tout from the stars. Po uvoľnení opatrení mohli byť stavebné práce obnovené a od 21. júla 2020 pokračujú.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Práce na Krajinskom moste a ceste v obci Banka sme boli nútení na niekoľko týždňov pozastaviť 기생수 다운로드. Podľa zmluvy by práce mali byť ukončené do dvoch mesiacov od ich opätovného spustenia,“ povedal Miroslav Knap z Úradu TTSK.

S tým sú spojené aj dočasné dopravné obmedzenia 오페라 스트리밍 다운로드. Podľa župy s použitím prenosných dopravných značiek súhlasil Okresný úrad Piešťany a všetky práce sú koordinované tak, aby len „v nevyhnutnej miere a na minimálny čas vplývali na plynulosť cestnej premávky.“

Kraj tiež v súvislosti s uzatvorením priľahlej lávky vyšiel v ústrety cyklistom a znížil maximálnu povolenú rýchlosť na moste na 30 kilometrov za hodinu.

Samotná lávka je už pritom v rukách realizátora jej rekonštrukcie. Vo štvrtok to oznámila piešťanská radnica, ktorá ju spravuje. Verejné obstarávanie vyhrala žilinská firma Lumiza. Mesto za opravu zaplatí 608-tisíc eur. Finančne mu však pomôžu majitelia sietí. Slovenský plynárenský priemysel a Slovak Telekom prisľúbili po 50-tisíc eur, Trnavská vodárenská spoločnosť by mala pomôcť sumou 200-tisíc eur.

„Lávka, ktoré je od roku 2015 v zlom technickom stave a od 28. novembra 2019 pre chodcov a cyklistov uzatvorená, je tak už oficiálne odovzdaná realizátorovi opráv. Práce na lávke by sa mali začať v stredu 29. júla 2020 a s opravami sa začne na kratšom úseku lávky od ramena Váhu. Zhotoviteľ sa zaviazal rekonštrukčné práce ukončiť do šiestich mesiacov od prevzatia staveniska, t.j od dnešného dňa,“ oznámila vo štvrtok 23. júla radnica.

Zdroj: Tlačová správa TTSK, FB/Mesto Piešťany

REKLAMA