Formula Future: Pobrežie Siesta pláže obsadili motorové člny

Počas uplynulého víkendu Siesta pláž na hati pri Drahovciach obsadili deti na pretekoch Formula Future.

Sobota, 13. mája

V sobotu bolo na programe 1. kolo seriálu. Privítalo celkovo 18 pretekárov troch 3 kategóriách, ktorí si svoje sily zmerali v slalome. V kategórie najmladších sa zúčastnilo 7 pretekárov, kategórie mladších žiakov taktiež 7 a v kategórie starších žiakov do 18 rokov 4 pretekári. Počas dopoludnia pretekári absolvovali súťaž vo viazaní vodáckych uzlov a popoludní ich čakala zábavnejšia, rýchlejšia časť – pretekanie na vodnom člne

Najmladšia kategória absolvovala slalomovú časť na gumenom člne s 5-koňovým motorom. Túto kategóriu ovládol Lukáš Jaslovský, druhé miesto obsadila Alexandra Drličková z H2O Motorsport Piešťany a na treťom miesto skončila Ella Jung.

Kategória mladších žiakov jazdila na 10-koňovom člne. Víťazom tejto kategórie sa stal Šimon Jung, druhé miesto obsadil Oliver Trúchly, tretie miesto patrilo českému zástupcovi Davidovi Chmelovi. Domáca pretekárka Nina Majerčíková obsadila piate miesto.

Kategória starších žiakov osedláva 15-koňový motor. S najrýchlejšími časmi na trati obsadil prvé miesto Oliver Šíra, druhý skončil v tesnom závese pretekár domáceho klubu H2O Motorsport Piešťany Jakub Veselý. Tretie miesto patrilo Jakubovi Vengrínovi.

Nedeľa, 14. mája

V nedeľu bola na programe ťažšia časť víkendu – manévring. Disciplínu, ktorá obnáša manévrovanie medzi bójkami, si vyskúšalo 14 pretekárov v troch kategóriách. Po prvej časti sa pretekári vrhli do súťaženie na gumených člnoch.

Kategóriu najmladších ovládla Frederika Nina Drličková, druhý skončil Nikolas Mikuliak, obaja jazdiaci pod domácim klubom H2O Motorsport Piešťany. Tretie miesto patrilo Adriánovi Maďaričovi z OVM Malacky. V kategórii mladších žiakov si najlepšie poradil Čech David Chmela, druhé miesto patrilo Šimonovi Jungovi, na tretí stupienok sa postavil Kristián Viktorín. V kategórii starších najrýchlejšie manévroval domáci pretekár Jakub Veselý, ktorému na stupni víťazov sekundoval Oliver Šíra, tretie miesto patrilo Jakubovi Vengrínovi.

Seriál pretekov Formula Future zavíta na Siesta pláž 23. septembra, kedy sa uskutoční posledný pretek.

-Mário Petlák, foto: #ihshtg