Úvod Aktuality Týraný doberman má v tele viac ako tridsať diaboliek, po majiteľovi sa...

Týraný doberman má v tele viac ako tridsať diaboliek, po majiteľovi sa intenzívne pátra

REKLAMA
GM Dental Zubar

V utorok ráno spozorovali obyvatelia Banky krívajúceho psíka na Žiackej ulici. Päťročný kríženec dobermana a neznámej rasy bol dezorientovaný, no podľa svedkov nebol agresívny 천하무적 영화 다운로드. Po prevezení k veterinárke podstúpil röntgenové ožarovanie, ktoré prezradilo, prečo psík ťažko našľapoval na zadné končatiny. Piešťanský útulok rozbehol pátranie po majiteľovi, podľa prvotných informácií stopy smerujú na Banku 노래 mr 다운로드.

16640688_10208685842844281_4458911823896733375_nSvedkyňa videla prichádzať psíka smerom z hlavného ťahu 소아온 오디널 스케일 다운로드. „Myslela som si, že niekomu utiekol. Tu sa mi, chudák, pred domom vyprázdnil. Mal krvavý ňufáčik, povytrhávanú srsť, ledva chodil… Keď zbadal psov z vedľajšej ulice, plazil sa za nimi po kanáliku,“ prezradila Bananka fifa 15 다운로드.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl

Obyvatelia ulice kontaktovali pracovníkov útulku, ktorí psíka previezli do veterinárneho centra na Lipovej ulici. Pretože našľapoval na zadné labky veľmi ťažko, podstúpil röntgenové ožarovanie. „Neožarovali sme celé zviera od chvosta po čumák, ale len životne dôležité orgány – hrudnú dutinu, brušnú dutinu a hlavu Plus token download. Je tam zhruba 30-40 diaboliek,” povedala pre pnky.sk veterinárka Lucia Kučkovská. Všetko nasvedčuje tomu, že páchateľ strieľal diabolky zo vzduchovky do dobermana s časovým odstupom, nie naraz 오토캐드 2012 한글판 다운로드.

Zvieraťu na viacerých častiach tela taktiež vypadala srsť. „Preležaniny vznikli na miestach, kde koža priamo nasadá na kostený podklad Download The cruel angel Teze. Zviera bolo v koterci na tvrdom podklade, pravdepodobne nemalo nejakú mäkkú podložku alebo vystlanú búdu,“ dodala veterinárka. Podľa nej je zjavné, že päťročný psík nemal možnosť aktívneho pohybu a pravdepodobne ani prístup k normálnej strave day day. Okrem spomínaných dekubitov má zničenú zadnú časť chrupu, ktorým sa pravdepodobne snažil prehrýzť pletivo alebo mreže voliéry.

V útulku má kríženec dobermana vyhradený vlastný koterec a je neustále monitorovaný pracovníkmi útulku 고독한 미식가 시즌5 다운로드. Vzhľadom na to, že psík je z pochopiteľných dôvodov rozrušený a môže byť nebezpečný, najbližšie dni bude zavretý v koterci. Podľa riaditeľky mu utratenie rozhodne nehrozí Mid 24 o'clock download.

„Pokiaľ sa dopátrame majiteľa psíka, určite podáme trestné oznámenie v súčinnosti s regionálnou veterinárnou správou a políciou. Pokiaľ bol psík ozaj držaný 5 rokov v klietke a bol dostrieľaný, to už súvisí s týraním,“ prezradila riaditeľka piešťanského útulku Ľubomíra Baleková a dodala: „Určite sa psík nevráti pôvodnému majiteľovi, určite nie. Podnikneme všetky možné kroky, aby sa mal dobre. Momentálne psík dosť zle reaguje menšou agresivitou, ale máme skúsenosť, že po dvoch-troch dňoch sa takíto psíkovia upokoja.”

„Ak sú strelné zranenia staré, to znamená, že zviera s nimi žije niekoľko týždňov či mesiacov, nie je predpoklad, že teraz mu to bude robiť problémy. To sú všetko veci, ktoré sú zahojené, na koži už nie sú žiadne zmeny. Jediným problémom sú problémy s chôdzou,” uzavrela Lucia Kučkovská.

Prípad budeme naďalej podrobne sledovať. Ak máte o majiteľovi psíka akékoľvek informácie, kontaktujte piešťanský útulok, prípadne našu redakciu.

-text, foto a video: vv-

REKLAMA